Кліщі нападають – що робити, аби вберегтися

Протягом двох тижнів до полтавського травмпункту з покусами кліщів звернулась 21 дитина. Про це повідомили у «Новинах Полтавщини».

«Часто батьки намагаються самотужки видалити кліща, іноді це призводить до його розриву та необхідності видалення фрагментів хірургічно. Після огляду та надання допомоги, таким пацієнтам дається чітка рекомендація звернутися до лікаря-інфекціоніста для подальшого нагляду. Потенційними «жертвами» кліщів ризикують стати не лише любителі погуляти лісом або лісопарковою зоною: останнім часом дедалі більше наших громадян звертаються до лікарів-інфекціоністів після відпочинку на дачах»,– зазначають у дитячій лікарні.

Лікарі непокояться через кількість звернень з приводу покусів кліщів, тому розповіли, що слід робити в таких випадках. Якщо кліща вдалося витягти, необхідно звернутися до інфекціоніста або педіатра. Якщо такої можливості немає — слід поспостерігати за місцем укусу місяць. Мазати його нічим не потрібно. Особливо це стосується різних барвників — йод, розчин діамантовий зелений. Дуже часто буває алергія на йод, навколо укусу з’являється пляма, це може ускладнити постановку діагнозу. Привід для звернення до лікаря – поява кільцеподібної еритеми. Оскільки це типовий первинний прояв бореліозної інфекції. Якщо протягом 30 днів після укусу кільцеподібна еритема не з’явилася, слід здати аналіз крові на антитіла до Borrelia burgdorferi — IgM і IgG методом імуноферментного аналізу (ІФА). Нагадуємо, що ставити діагноз і ухвалювати рішення про лікування має тільки лікар. Щоб кліщ не вкусив, слід одягатись таким чином, аби перешкодити напад на людину, заповзання під одяг і цим самим полегшити швидкий огляд для виявлення кліщів, які причепилися. Штани мають бути заправлені у чоботи, гольфи чи шкарпетки зі щільною гумкою. Верхню частину одягу краще заправити у штани, а манжети рукавів щільно повинні щілно прилягати до рук. Оптимальним є світлий, однотонний одяг, на якому кліщі більш помітні. Проведення само- та взаємооглядів. Необхідно враховувати, що кліщі повзуть завжди знизу вверх, а не навпаки. Інформація про “падіння” кліщів з дерев є помилковою. Гарний результат профілактики дає використання репелентів – засобів, що відлякують кліщів.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар