Коли в Україні очікують нову хвилю коронавірусу та що прогнозують

В Україні поволі збільшується кількість госпіталізацій хворих на коронавірус. Проте, як зауважує головний санлікар України Ігор Кузін, нова хвиля ще не почалася — її очікують наприкінці січня.

Фото: delfi.lt

Про це повідомив Ігор Кузін в інтерв'ю для ВВС.

Як повідомив Кузін, черговий сплеск буде, починаючи з кінця січня. У цей час Омікрон пошириться Україною. Пік припаде на лютий з поступовим спаданням аж до квітня.

«Тривалість і розмах нової хвилі буде залежати від ефективності протиепідеміологічних заходів і від кількості людей, які отримають повний курс щеплення або бустерну дозу», — розповів Ігор Кузін. За його словами прогнози про нову хвилю робити важко. Одна дослідницька група каже, що вона не буде перевищувати минулорічну. Інша каже, що можливе 20-30% зростання кількості хворих.

Як повідомив санлікар, досвід країн, які зараз проживають сплеск захворюваності й циркуляцію Омікрону, показує, що Оміркон протікає трішки легше. Менша кількість людей потребує госпіталізації, ніж при Дельті.

«Коли ми кажемо про смертність, то ці показники будуть залежати від доволі великої кількості факторів. Основним з них є кількість вакцинацій. За даними наукових досліджень, щеплення захищає від важкого перебігу хвороби й від смерті. Ми маємо доволі амбітні плани з вакцинації — принаймні 70% дорослого населення до кінця 2022 року».

Тобто, за словами Кузіна, кількість смертей буде залежати від темпів вакцинальної кампанії.

«За даними кількох досліджень, майже 60% українців розуміють необхідність проведення вакцинації. Але частина з цих 60% відкладає щеплення. На них впливає думка лікарів, колег або вони чекають завершення досліджень. На моє переконання, 60% людей, які готові вакцинуватися, це та цифра, яку можна досягти у 2022 році. Також ми розраховуємо на 10% тих, хто потенційно вважає, що вакцинація їм не потрібна, бо у них є протипокази через хвороби», — розповів Ігор Кузін.

Як зауважив Кузін, у 2022 році в Україні планують провести велику комунікаційну кампанію, щоб пояснити людям, що неінфекційні соматичні захворювання часто є прямими показами до проведення вакцинації, а не навпаки.

Нагадаємо, що у 2022 році в лікарнях Полтави мають з'явитися перекладачі жестової мови

Ще з рубрики: "Соціум"