Кременчуцька громада виставила на приватизацію через е-аукціони одразу три нежитлові приміщення

Кременчуцька міська рада виставила на державні онлайн-аукціони для приватизації нежитлове приміщення в одному із будинків у провулку Княжому. Торги відбудуться в державній електронній системі Прозорро.Продажі 11 жовтня.

poltavska-khvilia_xcwi/PLdTtkZSR.jpeg

Приміщення розташоване на першому поверсі 5-поверхового житлового будинку у провулку Княжому, 5. Загальна площа – понад 408 квадратних метрів. Приміщення має окремий вхід, тамбур, віконні отвори, комору, санвузол. Стартова ціна – 957,7 тисяч гривень.

Кременчуцька міська рада також виставила на е-аукціони для приватизації ще два комунальних об’єкти. Один із них – нежитлове приміщення, загальною площею майже 85 квадратних метрів, – на першому поверсі 4-поверхового житлового будинку, на вул. Східній, 30. Стартова ціна – 360,9 тис. грн. Інше нежитлове приміщення – на першому поверсі 9-поверхового житлового будинку на проспекті Лесі Українки, 66. Площа – 20,6 м2. Стартує вартість об’єкта з 80,8 тис. грн. Усі охочі позмагатися за ці приміщення на онлайн-аукціонах з приватизації можуть подавати заявки на участь через акредитовані в системі Прозорро.Продажі майданчики до 10 жовтня. Торги відбудуться 11 жовтня.

poltavska-khvilia_xcwi/AvjopzZIg.jpeg

Мала приватизація державного та комунального майна відповідно до законодавства проходить через державні е-аукціони Прозорро.Продажі. Малій приватизації підлягають обʼєкти – нерухомість, підприємства та інші обʼєкти, балансова вартість яких не перевищує 250 млн грн.

Приватизація державного майна через електронну торгову систему Прозорро.Продажі допомагає під час війни заробляти гроші до державної казни, а кошти від приватизації комунальної власності наповнюють місцеві бюджети. До прикладу, від початку повномасштабного вторгнення таким чином місцеві бюджети в Полтавській області заробили понад 4 мільйона гривень.

Взяти участь в е-аукціонах може кожен, хто має на це визначене законодавством право. І приватизувати за ринковими цінами унікальну нерухомість, яку виставляє тільки держава або громада. Щоби приватизувати об’єкт державної або комунальної власності потрібно зареєструватися на одному з майданчиків, акредитованих в електронній торговій системі Прозорро.Продажі та підготувати необхідний пакет документів. Тоді ви можете подати заявку на участь у торгах за об’єкт, який вас зацікавив і запропонувати свою ціну. Також учасники повинні сплатити гарантійний (20% від стартової ціни лота) і реєстраційний (1340 грн) внески.

Для переможця аукціону гарантійний внесок зараховується в оплату за актив, ціна продажу якого визначається на електронних торгах. Після перевірки документів переможця та формування відповідного протоколу, майбутній власник протягом 20 робочих днів сплачує на рахунок органу приватизації ціну продажу об’єкта. Далі – підписує договір купівлі-продажу. Перераховані гроші надійдуть до державного або місцевого бюджету.

За новинами та пропозиціями ринку зручно стежити на телеграм-каналі ФДМУ та на сторінках у Facebook Прозорро.Продажі і Фонд держмайна України.


*Цю статтю створено завдяки підтримці американського та британського народів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Управління закордонних справ, Співдружності та розвитку (UKaid). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США, UKaid або уряду Сполученого Королівства.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар