Квартирні махінації: у мікрорайоні «Садовий» жінка здавала в оренду житло, яке сама винаймала

За версією слідства, жителька Полтавщини винаймала житло та здавала в оренду. Після передоплати припиняла зв'язок з клієнтами. У махінаціях поліціянти підозрюють 27-річну жінку, якій вдалося ошукати чотирьох людей. Жертвою шахрайської схеми стала полтавка Альбіна Жмудь, яка шукала житло для своєї новоствореної родини. Постраждала говорить, що аферистка просила передоплату у 14 тис. грн, а після переказу коштів шукала причини, щоб не повертати суму.

poltavska-khvilia_xcwi/Y68JY5XVR.jpeg

Квартирні махінації

У травні Альбіна Жмудь разом із чоловіком шукала житло. Вигідну пропозицію з привабливою ціною родина знайшла у Facebook, на сторінці місцевої групи «Мікрорайон Садовий». Саме там 27-річна Інна, начебто, здавала в оренду квартиру.

«Пішли до неї оглядати квартиру. Сказала, що можемо заїжджати через декілька днів, оскільки вони там живуть зі своїм чоловіком і донькою. Ще сказала, щоб переказали кошти, аби була впевнена, що точно будемо заїжджати».

Орендувати квартиру хотіли за умови укладеного договору. За словами полтавки Альбіни Жмудь, «власниця квартири» запевняла своєю чесністю та пообіцяла підписати необхідні документи згодом.

«Переказали кошти на її картку. 14 тис. грн за перший та останній місяць. Тільки переказала кошти, то одразу написала за договір. Вона сказала, що поїхала в Кременчук».

Родина все-таки погодилася перевезти речі у нове житло. Проте, заселитися у квартиру не вдалося, адже, як говорить обманута жінка, орендодавиця постійно посилалася на різні проблеми: ремонт, прибирання тощо. Тому Альбіні разом із дитиною довелося переїхати у село, а чоловіку поїхати на роботу в інше місто.

«Через три тижні мого очікування настала фінальна крапка. Вона сказала, що в неї померла мама. Я зрозуміла, що тут щось не так. Домовилася з нею, щоб забрати речі. Я забрала, але кошти вона пообіцяла повернути наступного дня».

Аби змусити повернути кошти, довелося викликати поліціянтів. У присутності правоохоронців Інна пообіцяла переказати гроші через два дві. Як говорить Жмудь, цих термінів орендодавиця не дотрималася.

«Почала їй дзвонили. Інна казала, що гроші будуть, але пізніше. Кошти повернула після того, як написала пост, що вона шахрайка».

За словами Альбіни Жмудь, після грошового переказу орендодавиця написала заяву на її чоловіка. Мовляв, він отримав доступ до віртуальної картки «Монобанку» та перерахував обіцяні 14 тис. грн.

«Тобто, зробила нас винними. У соцмережах шукали потерпілих. І вона заявляє у поліції, що ми шахраї».
poltavska-khvilia_xcwi/dVkQP5u4R.jpeg
Зустріч потерпілих біля мікрорайону «Садовий»

Позика на 25 тисяч та крадіжка

У 2021 році полтавка Яна працювала разом з Інною в одній з місцевих аптек. Згадує, що завжди намагалася їй допомогти, адже колега скаржилася на негаразди у родині та проблеми зі здоров'ям. Тому, Яна не відмовила у позиці сумою майже 24 тис. грн.

«Я їй позичила, коли з нею працювала. Казали, щоб повертала гроші, або викличемо поліцію. Мені коштів не віддала, але написала розписку, що розрахується».
poltavska-khvilia_xcwi/3homU5uVg.jpeg

Також на роботі колеги помічали як, зі слів Яни, Інна забирає гроші з каси. Щодня зникало від двох до чотирьох тисяч гривень. Крім того, в аптеці почало не вистачати ліків.

«Спочатку думали, що можливо вона хворіє, чи забула пробити. А потім почали помічати, що не вистачає ліків на 3-5 тис. грн. Напередодні свята Нового Року зрозуміли, що щось не так. Почали дивитися відео з камер відеоспостереження і побачили, що вона виносить гроші з каси. Ми не могли її піймати, бо вона не виходила на роботу. Коли спіймали, то казала, що нічого не робила. Потім говорила, що в неї складна ситуація в житті», — говорить потерпіла Яна.

Кримінальна справа

За фактом шахрайства поліціянти відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ч. 2 ст. 190 ККУ. 27-річній жінці планують повідомити про підозру та обрати запобіжний захід. Наразі слідчі встановлюють інших людей, які також були ошукані.

«Вона опублікувала оголошення на інтернет-майданчику з фотографією чужої квартири. З потенційними клієнтами домовлялася з телефоном, обговорювала тривалість оренди та оплату. Розраховувалися на картку, яку вона надсилала. Після отримання грошей зникала», — каже речник національної поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.

Також у поліції закликають містян бути пильними до оголошень, адже зазвичай шахраї наполягають на передоплаті. Тому правоохоронці радять не платити гроші, поки не отримали товар чи послугу. Крім того, варто перевірити документи на житло та уточнити власника.

«Поліція закликає громадян бути пильними. Перевіряйте інформацію, не поспішайте платити гроші поки не отримали товар і поки не оцінили ті послуги, які вам пропонуються».

Полтавка Інна, яка здавала житло в оренду, від коментарів відмовилася. Водночас заявила, що люди на квартирах жили, а тому ніякого шахрайства не було. Також сказала, що вперше чує про позику у 23 тис. грн.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар