Квітневе чаклунство чи таємний сад: що почитати задля весняного настрою

Уже як тиждень до Полтави прийшло тепло. Більшість містян вже сховала у шафи зимомий одяг і переодяглася у пальта, легкі курточки та кросівки.

Проте, якщо навіть тепле сонячне проміння, легший одяг чи молоді пуп'янки на деревах не створюють весняний настрій, пропонуємо вам прочитати "весняні" книжки.

1. "Мій дідусь був черешнею" Анджела Нанетті, Італія

Це книга про хлопчика Тоніно та його родину. Тоніно має велику родину: дідусь Оттавіано і бабуся Теодолінда живуть у селі, дідусь Луїджі і бабуся Антоньєтта — у місті.

Дідусь із бабцею з міста разом зі своїм псом Флопі жили у тій же багатоповерхівці, що й родина Тоніно. Тому дитина бачила їх щодня. А от бабусю й дідуся із села він бачив лише двічі на місяць.

Коли хлопчику виповнилося п'ять років, бабуся Теодолінда захворіла, а згодо і померла. Так як бабця при житті любила курей та гусей, Тоніно уявляв, що після смерті жінка перетворилася на гусиню.

Чимало часу після того він проводить з дідусем Оттавіано. Не останню роль в житті хлопчика й дідуся відіграє Фелічія — черешня, як посадив дідусь, коли народилася мама Тоніно, Фелічіта. Дідусь навчив хлопчика слухати дерева.

Саме сільські дідусь і бабуся – Оттавіано і Теодолінда – відкривають перед Тоніно скарби емоцій, вчать розуміти себе й близьких, сприймати і переосмислювати навіть найскладніші речі та явища. Навіть смерть, яка є невід’ємною частиною життя.

poltavska-khvilia_xcwi/31VO45lMR.jpeg

2. "Таємний сад", Френсіс Годґсон Бернет, Англія.

Це книга про 10-річну дівчинку Мері Ленокс. Вона народилася в Індії у заможній родині. На жаль, після епідемії холери батьки та слуги гинуть, Мері лишається самотньою в порожньому будинку. Прихистити її погоджується заможний дядько, містер Арчибальд Крейвен, який живе в Англії в Йоркширі.

Мері не подобається новий дім і люди, які живуть у ньому. Вона симпатизує лише добродушній служниці Марті Совербі. Служниця розповідає Мері про покійну тітку — Ліліас Крейвен, яка вирощувала троянди в обнесеному муром саду. Проте одного разу місіс Крейвен загинула через нещасний випадок у саду - на неї впала зламана гілка. Від горя містер Крейвен замкнув сад та закопав ключ. Відтоді він майже не буває вдома, а все подорожує.

Мері намагається проникнути у таємний сад, проте їй не вдається. Якось під час своїх численних прогулянок вона знаходить нору, де захований ключ від саду, і вирішує впорядкувати його.

Проте це ще не все. Дівчинка відчуває, що служниця Марта щось від неї приховує всередині будинку. Смілива дівчинка намагається вивідати секрет і їй це вдається.

poltavska-khvilia_xcwi/KJpw4c_Mg.jpeg

3. "Квітневе чаклунство", Рей Бредбері, США

Це оповідь про звичайний квітневий день і про незвичайне привабливе і фантастичне створіння – сімнадцятирічну дівчину Сесі із неймовірним магічним даром. Вона вміє проникати душею і розумом у будь-яку живу істоту. І на момент появи перед читачем Сесі мріє лише про одне – закохатись. Але їй не можна.

Ця історія розповідає про те, що буває, коли навесні душа вимагає нових приємних вражень і почуттів. І про те, наскільки прекрасним і чарівним буває нерозділене кохання із його особливим млосним післясмаком.

poltavska-khvilia_xcwi/HIs3V5_Mg.jpeg

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Війна"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар