Ліфтовий колапс: хто винен та як рятують ситуацію

Наприкінці лютого у Полтаві зупинили понад п'ять сотень ліфтів. Зробила це приватна компанія, що їх обслуговувала. У матеріалі ми розповімо про причини відключення та те, що робить влада, щоб розв'язати цю проблему.

Масово відключати ліфти почали ввечері 19 лютого. У результаті — деякі полтавці навіть застрягли у кабінах. Наступного дня стало відомо: ліфти відключила приватна компанія ТОВ «Будкомплект», що уже протягом кількох років обслуговує їх коштом міста.

«Жодних порушень щодо сплати за обслуговування ліфтів зі сторони Полтавської міської ради немає! Ми бачимо, що зараз мати у нашій громаді монополістів – вкрай небезпечно. Адже з 2018 "Будкомплект" був єдиною обслуговуючою компанією», — так 20 лютого прокоментувала ситуацію секретарка Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.

Варто нагадати, що наприкінці 2022 року ЖЕО №2 та «Будкомплект» уклали договір. Його вартість – 14 мільйонів 165 тисяч гривень. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro. За 14 мільйонів гривень з міського бюджету приватна фірма протягом 2023 року надавала послуги з технічного обслуговування та ремонту ліфтів. У договорі йдеться, що під наглядом «Будкомплекту» перебувало 730 підіймачів у Полтаві.


До ТОВ «Будкомплект» ліфтове господарство Полтави обслуговувало комунальне підприємство «Ремліфт». Проте у 2018 році, за каденції тодішнього мера Олександра Мамая, його фактично «знищили». З того року ліфтове господарство перейшло в управління приватної компанії. Фірма навіть зайняла приміщення комунального підприємства.

Товариство пов’язане з Володимиром Левченком – депутатом Полтавської міськради від «Совісті України». Саме від цієї партії Олександра Мамая обрали мером Полтави у 2010 році. Нині фактичним власником приватної компанії є Олександр Олепір. Він був зятем Володимира Левченка.


Після відключення ліфтів Управління житлово-комунального господарства створило штаб оперативного реагування. Зібралася комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На комісії одноголосно ухвалили рішення розірвати всі договірні відносини з компанією «Будкомплект».

Міська влада давала приватній компанії добу на запуск ліфтів. Та оскільки умову не виконали, щодо дій підприємства в поліції розпочали кримінальне провадження. Справу розслідують за кримінальною статтею «Самоправство». Щоб отримати доступ до ліфтів та розпочати запуск, сформували оперативну групу з представників поліції карного розшуку, юристів та працівників УЖКГ.

22 лютого створили ліфтову диспетчерську службу на базі комунального підприємства «Ремліфт», щоб реагувати на звернення громадян.

6 березня секретарка Полтавської міськради Катерина Ямщикова повідомила, що підписали договір із новою компанією. Підприємство тимчасово протягом одного місяця буде відповідати за ліфти у громаді. Мова йде про полтавську компанію ТОВ «Венделбуд». Договір із «Будкомплектом» розірвали.

Завдяки договору з новою компанією, відновлювати роботу підіймачів продовжує максимальна кількість бригад.

Міська влада констатує, що планує реалізувати кілька програм щодо удосконалення ліфтового господарства. Мова йде про капітальний ремонт та заміну устаткування, закупівлю нових ліфтів і механізмів. Такі роботи не проводили протягом останніх 5 років.

Крім того, планують демонополізувати ринок. Тобто за ліфтовим господарством буде наглядати не одна фірма, а хоча б дві. Для цього міська влада оголосила новий тендер на обслуговування ліфтів. Тендер розділили на два лоти. Такий крок здійснили, щоб уникнути монополізації.

На момент публікації цього матеріалу власник фірми «Будкомплект» Олександр Олепір не надав коментарів «Полтавській хвилі». Редакція залишає за ним право висловити свою думку

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар