Лікарська недбалість чи наслідки ускладнення: у перинатальному центрі Полтави загинуло немовля
8 серпня у Полтавському обласному перинатальному центрі на наступний день після пологів загинула новонароджена дитина. Причина — асфіксія, тобто задуха. Наразі у медичному закладі розпочали внутрішні перевірки. Також справу розслідують поліціянти.
Мати загиблого немовляти Олена Потьомкіна розповіла, що звернулася за пологами до Полтавського перинатального центру. Це вже четверті її пологи. Вона зазначає, що прохала провести кесарів розтин, проте у закладі їй відмовили, адже показань для цього не побачили.
«Головка дитини довгий час не опускалася, тоді мені зробили надрізи і руками почали витягувати. Коли дитина народилася, її голівка застрягла плечами і її почали видавлювати. В результаті цього дитина потрапила у реанімацію», — мама немовляти Олена Потьомкіна.
За словами мами, дитина загинула 8 серпня, о 15:50.
Директор обласного Департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак на брифінгу з журналістами повідомив, що пологи проводили в рамках чинного законодавства.
«Як проводити процес пологів визначав консиліум лікарів. Все, що потрібно, проводилося, робилося. Ми на стороні того, щоб була істина, щоб була правда», — розповів Віктор Лисак.
Завідувач кафедри акушерства та гінекології Володимир Ліхачов — учасник консиліуму, який скликали для пацієнтки. Він розповів «Полтавській хвилі», що тактику пологів обрали на основі обстежень, враховуючи стан здоров'я вагітної. Велика вага плоду не була прямим показом для кесаревого розтину, зважаючи, що попередні пологи також з крупними плодами відбувались природно.
За словами доктора медичних наук, цього разу пологова діяльність розвивалась активно, самостійно, і обвиття пуповиною не підтвердилося. Однак під час пологів у жінки виникло рідкісне і серйозне ускладнення, яке трапляється раз на тисячу випадків — дистоція плечиків.
«Дистоція плечиків завжди потребує негайних і висококваліфікованих дій з боку медичного персоналу. Хочу зазначити, що працювали дуже досвідчені фахівці, лікарі вищої категорії. Медичний персонал діяв відповідно до чинних протоколів і стандартів», — пояснив лікар.
Ліхачов наголосив, що дитина народилась у стані асфіксії й попри всі зусилля, наступного дня сталося непоправне. Лікар переконаний, що непередбачувані ускладнення є серйозним викликом навіть за умов повного дотримання всіх медичних стандартів і протоколів.
Виконуюча обов'язки заступниці головного лікаря Ольга Магда у коментарі «Полтавській хвилі» сказала, що у лікарні проводять внутрішні перевірки та сприяють роботі правоохоронних органів.
«Для надання медичної допомоги пацієнтці була залучена команда досвідчених фахівців перинатального центру. Після обстеження, враховуючи стан пацієнтки та плода, консиліумно було прийнято рішення про термін та методи розродження. Ухвалюючи рішення, керувалися співвідношенням ризиків. Для закладу це така ж трагічна історія, як і для родини, якій ми щиро співчуваємо», — говорить Ольга Магда.
Також жінка зазначає, що за останні роки збільшилась кількість пацієнток з подібними ускладненнями, які народжували природним шляхом.
Речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб повідомив «Полтавській хвилі», що у поліції почали розслідування справи та відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 140.
«Полтавська хвиля» продовжує слідкувати за цією справою.
Нагадаємо, що у Кременчуці з перинатального центру викрали немовля.