Made in Poltava. Підбірка місцевих брендів одягу для літа

У літню спеку хочеться носити легкі натуральні тканини й при цьому стильно виглядати. А якщо ми скажемо, що можна ще й підтримати місцевих виробників? Про деякі полтавські бренди ви певно вже чули, а ось деякі могли пройти повз вашу увагу.

poltavska-khvilia_xcwi/Ba2RFijVg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/9vpdNiCVR.jpeg

Засновник бренду Саша Церковний родом з Миргорода. На першому курсі університету хлопець пройшов курси з шиття, а вже за рік продав першу річ. Відтоді все «закрутилося» і він почав облаштовувати свою майстерню.

На сайті можна замовити вже готові речі бренду: штани та сорочки-кімоно. Є також аксесуари: капелюхи, хустки, сумки. Крім того, Саша робить кастомні речі на замовлення у техніці апсайклінг — вторинне використання старих речей. Це може бути, наприклад, куртка із клаптиків джинсів Levi’s розписана вручну.

poltavska-khvilia_xcwi/SDOBOmj4R.png

Базовий одяг Олександр відшиває в місцевому цеху-ательє, бо на виробництві для цього немає необхідної техніки. Матеріали для апсайклінг-речей шукає в секонд-хендах і на OLX, іноді речі приносить замовник.

Придбати одяг можна також офлайн у Києві, Харкові та Одесі.

poltavska-khvilia_xcwi/iYEBOmj4g.png
poltavska-khvilia_xcwi/TKBONmj4g.jpeg

Розвідувальний загін «AZOV-Centuria» запустив власний бренд одягу — «Шрапнель». Відшивають усе з допомогою полтавської майстрині та волонтерки Олени Запорожан. Одяг — універсальний: розрахований не тільки для військових, а й для цивільних, яким до вподоби мілітарі-стиль.

poltavska-khvilia_xcwi/V4zYOmj4g.png

Ідея власного бренду одягу виникла на початку повномасштабної війни, коли не вистачало спеціалізованого, але при цьому комфортного одягу. Окрема потреба була й з літнім одягом, на початку війни про це мало хто думав. Окремі позиції на українському ринку було просто неможливо знайти.

Наприклад, шорти відрізняються від одягу інших брендів продуманістю до найдрібніших деталей: від якісної фурнітури до ущільненої тканини на кишенях.

poltavska-khvilia_xcwi/sm2YOmCVR.png

Для придбання тканини, фурнітури та пошиття бійці використовують власні заробітні плати від ЗСУ та загальний рахунок підрозділу. А всі кошти від продажу направлять на потреби підрозділу. Продукція представлена на інстаграм-сторінці.

poltavska-khvilia_xcwi/fQyHNiC4R.jpeg

Український бренд одягу із власним виробництвом, розташований у Полтаві, з’явився на початку 2015 року. Колекції чоловічого та жіночого одягу у стилі casual оновлюють майже щотижня. В асортименті магазину футболки, шорти, топи, сорочки, сукні, аксесуари та чимало інших позицій на холодні пори року.

poltavska-khvilia_xcwi/9TvBHijVR.png

Для пошиття речей використовують турецькі та італійські тканини. Бренд характеризує себе як універсальний, такий що підійде для різних вікових категорій та до різного гардеробу.

«Ми віримо, що мода — це не просто одяг, а спосіб виразити себе, і ми допоможемо вам знайти той самий стиль, який підкреслить вашу унікальність», — йдеться на сайті бренду.

Офіційний магазин у Полтаві розташований у ТЦ «Метрополітен».

poltavska-khvilia_xcwi/H3ffHmj4R.png
poltavska-khvilia_xcwi/uP_TdmCVg.jpeg

Ще один бренд, що народився з любові до природи — Symbioz Project. Полтавки Марина Цигрик та Аделіна Захарченко поставили собі амбітну мету — створювати одяг, який навчить полтавців свідомому споживанню. Речі шиють з якісної, сертифікованої тканини, а їхню практичність перевіряють на власному досвіді.

poltavska-khvilia_xcwi/jN7bdmCVR.png
«Щоб худі було улюбленим, йому недостатньо бути гарним — краса у вигляді принту має не злізти після першого прання. Тому ми впевнюємося у якості самі: носимо, вигулюємо, перемо, прасуємо, і тільки потім затверджуємо», — кажуть засновниці.

Колекції випускають лімітованим тиражем та не створюють сезонних лінійок. Наразі можна замовити футболки, світшоти, худі та аксесуари: керамічні підвіски, шопери, тримачі для окулярів. Матеріали обирають з довгим терміном носіння, а також використовують екологічне пакування, яке переробляється.

7% від вартості виробів дівчата передають на допомогу ЗСУ. Придбати речі можна на офіційному сайті.

poltavska-khvilia_xcwi/aFbxdmjVR.png
poltavska-khvilia_xcwi/_WgKNiC4g.jpeg

Полтавка Анна Воронянська заснувала власну майстерню одягу на початку 2016 року. Вона характеризує своє ательє як виробництво преміум класу, де можна замовити чоловічий, жіночий та дитячий одяг. Є також готові колекції.

poltavska-khvilia_xcwi/sFg1OijVg.png

Для пошиття використовують італійські, турецькі та індійські тканини. Мета бренду — створення елегантних повсякденних і романтичних нарядів. VORONIANSKA шукають індивідуальність в одязі завдяки поєднанню кольорів, форм, ліній і фактур.

poltavska-khvilia_xcwi/KPSJOiC4g.jpeg

Зізнавайтеся, чи маєте речі якогось полтавського бренду з підбірки?

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар