У літню спеку хочеться носити легкі натуральні тканини й при цьому стильно виглядати. А якщо ми скажемо, що можна ще й підтримати місцевих виробників? Про деякі полтавські бренди ви певно вже чули, а ось деякі могли пройти повз вашу увагу.
Засновник бренду Саша Церковний родом з Миргорода. На першому курсі університету хлопець пройшов курси з шиття, а вже за рік продав першу річ. Відтоді все «закрутилося» і він почав облаштовувати свою майстерню.
На сайті можна замовити вже готові речі бренду: штани та сорочки-кімоно. Є також аксесуари: капелюхи, хустки, сумки. Крім того, Саша робить кастомні речі на замовлення у техніці апсайклінг — вторинне використання старих речей. Це може бути, наприклад, куртка із клаптиків джинсів Levi’s розписана вручну.
Базовий одяг Олександр відшиває в місцевому цеху-ательє, бо на виробництві для цього немає необхідної техніки. Матеріали для апсайклінг-речей шукає в секонд-хендах і на OLX, іноді речі приносить замовник.
Придбати одяг можна також офлайн у Києві, Харкові та Одесі.
Розвідувальний загін «AZOV-Centuria» запустив власний бренд одягу — «Шрапнель». Відшивають усе з допомогою полтавської майстрині та волонтерки Олени Запорожан. Одяг — універсальний: розрахований не тільки для військових, а й для цивільних, яким до вподоби мілітарі-стиль.
Ідея власного бренду одягу виникла на початку повномасштабної війни, коли не вистачало спеціалізованого, але при цьому комфортного одягу. Окрема потреба була й з літнім одягом, на початку війни про це мало хто думав. Окремі позиції на українському ринку було просто неможливо знайти.
Наприклад, шорти відрізняються від одягу інших брендів продуманістю до найдрібніших деталей: від якісної фурнітури до ущільненої тканини на кишенях.
Для придбання тканини, фурнітури та пошиття бійці використовують власні заробітні плати від ЗСУ та загальний рахунок підрозділу. А всі кошти від продажу направлять на потреби підрозділу. Продукція представлена на інстаграм-сторінці.
Український бренд одягу із власним виробництвом, розташований у Полтаві, з’явився на початку 2015 року. Колекції чоловічого та жіночого одягу у стилі casual оновлюють майже щотижня. В асортименті магазину футболки, шорти, топи, сорочки, сукні, аксесуари та чимало інших позицій на холодні пори року.
Для пошиття речей використовують турецькі та італійські тканини. Бренд характеризує себе як універсальний, такий що підійде для різних вікових категорій та до різного гардеробу.
«Ми віримо, що мода — це не просто одяг, а спосіб виразити себе, і ми допоможемо вам знайти той самий стиль, який підкреслить вашу унікальність», — йдеться на сайті бренду.
Офіційний магазин у Полтаві розташований у ТЦ «Метрополітен».
Ще один бренд, що народився з любові до природи — Symbioz Project. Полтавки Марина Цигрик та Аделіна Захарченко поставили собі амбітну мету — створювати одяг, який навчить полтавців свідомому споживанню. Речі шиють з якісної, сертифікованої тканини, а їхню практичність перевіряють на власному досвіді.
«Щоб худі було улюбленим, йому недостатньо бути гарним — краса у вигляді принту має не злізти після першого прання. Тому ми впевнюємося у якості самі: носимо, вигулюємо, перемо, прасуємо, і тільки потім затверджуємо», — кажуть засновниці.
Колекції випускають лімітованим тиражем та не створюють сезонних лінійок. Наразі можна замовити футболки, світшоти, худі та аксесуари: керамічні підвіски, шопери, тримачі для окулярів. Матеріали обирають з довгим терміном носіння, а також використовують екологічне пакування, яке переробляється.
7% від вартості виробів дівчата передають на допомогу ЗСУ. Придбати речі можна на офіційному сайті.
Полтавка Анна Воронянська заснувала власну майстерню одягу на початку 2016 року. Вона характеризує своє ательє як виробництво преміум класу, де можна замовити чоловічий, жіночий та дитячий одяг. Є також готові колекції.
Для пошиття використовують італійські, турецькі та індійські тканини. Мета бренду — створення елегантних повсякденних і романтичних нарядів. VORONIANSKA шукають індивідуальність в одязі завдяки поєднанню кольорів, форм, ліній і фактур.
Зізнавайтеся, чи маєте речі якогось полтавського бренду з підбірки?
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.