Мамай має бути під вартою — Парламентська ТСК просить запровадити в Полтаві військову адміністрацію
У Полтаві працює тимчасова слідча комісія ВРУ з питань можливих порушень законодавства у сфері гуманітарної допомоги та неефективного використання майна.
Про це повідомив нардеп Сергій Козир 9 лютого на сторінці Facebook.
Членам ТСК невідомо, чому очільник міської ради Олександр Мамай не знаходиться під вартою, враховуючи його можливу співпрацю з ворогом. З цього приводу готуються листи до Президента та депутатів місцевої влади, щоб негайно ввести в Полтавській громаді військову адміністрацію, а також – до Вищої ради правосуддя щодо бездіяльності полтавських суддів.
Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України (ТСК) — колегіальний тимчасовий орган Верховної Ради України, що утворюється з-поміж народних депутатів України, завданням якого є здійснення парламентського контролю шляхом проведення розслідування з питань, що становлять суспільний інтерес.
Раніше ми повідомляли, що Мамая перевіряють на державному рівні — Парламентська ТСК доручила правоохоронцям розслідувати корупційні справи.
Це вже друга спроба Тимчасової слідчої комісії проговорити важливі питання, адже при першому запланованому візиті вона не отримали жодного документа від Полтавської міської ради.
Найголовніше з засідання:
- З початку повномасштабної війни в Полтавській ОВА створено гуманітарний штаб для допомоги постраждалим, але невідомо, хто саме приймав управлінські рішення і на якій підставі, адже протоколи засідань не велись.
- Полтавською адміністрацією було видано менше всього дозволів на виїзд чоловіків за кордон, але маємо найбільший показник неповернень - 15%.
- Також у грудні ОВА отримала від міжнародних партнерів 240 модульних будиночків, які досі не змонтовані та не обладнані під тимчасове житло для ВПО, але начальник області Дмитро Лунін запевненив, що це сталось через брак коштів на підведення комунікацій, які вже вирішились.
З позитивного:
- обласний гуманітарний штаб працює, там видають допомогу, і в цьому ми впевнились особисто;
- в Полтавській області з 2014 року проживає 195 тис. ВПО, але, не дивлячись на це, в місцях компактного поселення є вільні місця.
Редакція «Полтавської хвилі» зібралася, щоб писати не лише швидкі новини, але й хороші та корисні тексти для розумних людей. Підготовка деяких текстів займає тижні або й місяці. А матеріали з фронту завжди супроводжуютьсч ризиком для життя. Але ми віримо, що наша робота допомагає змінювати країну та суспільство на краще. Погані тексти — це швидко й дешево. Хороші — довго й дорого.
Щоб робити хороші, нам потрібна ваша допомога.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.