Мамай підтримав будівництво багатоповерхівки замість історичної будівлі

Міський голова Полтави Олександр Мамай підтримав ідею збудувати 4-поверховий будинок замість історичної двоповерхівки на вул. Гоголя, 7.

poltavska-khvilia_xcwi/z4IlOldVR.jpeg
Фасад будинку на вул. Гоголя, 7

25 листопада після сесії Полтавської міськради Олександр Мамай сказав власну думку щодо будівництва 4-поверхового будинку на вул. Гоголя, 7. Нині за цією адресою зведений двоповерховий історичний будинок. За словами Мамая, такі будинки віджили свій вік. Тому міський голова підтримав забудову:

«Історія це в нас Біла Альтанка, Пам'ятник Слави, пам'ятник Пєтру I, пам'ятник Кєліну. Це історія, а ті всі будинки віджили свій вік. Тому я ставлюся позитивно».
poltavska-khvilia_xcwi/-pLDKldVg.jpeg
Міський голова Олександр Мамай на сесії 25 листопада

Також Мамай сказав, що спершу забудовник має подати листа до міськвиконкому. Після цього ініціатор будівництва повинен надати ескіз чи проєкт майбутньої багатоповерхівки, який вставлять на обговорення.

«Якщо йти до Білої Альтанки праворуч був скляний павільйон, а зараз Генадій Сікалов там збудував (будинок, — ред.). Мені подобається. Він вписується в архітектурний ансамбль. Якщо ця структура, яка хоче збудувати на Гоголя, 7, принесуть ескізний проєкт, то виставимо на обговорення. Якщо всім сподобається, то чому ні. Але там багато питань до комунікацій».
poltavska-khvilia_xcwi/3xvAFlO4g.jpeg
Будинок у центрі Полтави, який збудував Генадій Сікалов (Фото — poltava.to)

Окрім цього 25 листопада архітектори та члени ГО «Збережемо Полтаву» опублікували звернення щодо ймовірної забудови на вул. Гоголя, 7. У тексті йдеться, що вул. Гоголя є однією з найкраще збережених, в історичному плані, вулиць міста. На її новішій ділянці забудова здебільшого другої половини ХІХ та початку XX століття. Будинки на вул. Гоголя, 9, 3, 7 зведені приблизно в один час у стилістиці цегляної історичної еклектики. Ці будинки збереглися після Другої світової війни майже у непошкодженому стані.

poltavska-khvilia_xcwi/GTcudlOVg.jpeg
Будинки за адресами вул. Гоголя 5 і Гоголя 7

Будинок на вул. Гоголя, 3 має два поверхи, а будівля на вул. Гоголя, 7 два повноцінних поверхи та цокольний поверх. У 1960-х роках між ними звели триповерховий житловий будинок на вул. Гоголя, 5. Задля підтримання архітектурного ансамблю історичної вулиці будинок отримав цегляний декор.

Між будівлями на Гоголя, 7 та Гоголя, 9 стояв ще один будинок кінця XIX століття, але його знесли у 2000-х роках. Відтепер там встановлено цегляну декоративну огорожу.

poltavska-khvilia_xcwi/4Ep9d_d4g.jpeg
Сформований історичний фронт вулиці: будинки Гоголя 3, Гоголя 5 і Гоголя 7

Архітектори пишуть, що потрібно провести технічний акт обстеження історичної будівлі. Також будинок не має видимих ознак аварійності.

«Полтава, на щастя, не має руйнувань історичного центру внаслідок ракетних ударів, які в той же час стирають цілі пласти історії і архітектури сусідніх крупних міст. Сподіваємося, що наше місто, зможе зберегти своє історичне обличчя і від необдуманих рішень щодо забудови центральних кварталів. Історична будівля – це не валіза без ручки, яка перешкоджає реалізації проєкту, це можливість надати їй нове життя, поєднуючи усталені цінності із новими перспективами», — пишуть архітектори.

Додамо, що питання щодо зміни цільового призначення земельної ділянки під будинком на вул. Гоголя, 7 було включено на сесію міськради. Однак 24 листопада пресслужба міськради опублікувала новий порядок денний засідання. Отож, з 88 питань залишилося 11, а питання щодо Гоголя, 7 виключили.

Нагадаємо, що Мамай назвав обмалювання пам'ятника Пушкіну вандалізмом

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар