Ми будемо вчитися бути людьми: «Видимі жінки» в Полтаві
Ми познайомилися з Оленою Ваганян випадково. У першу зустріч вона була легкою в спілкуванні, розповідала про купу ідей, які хоче реалізувати в місті та про те, як важливо жінкам бути видимими: не ховатися за дітьми, господарством і постійними турботами, а дбати про себе. Й уже через деякий час Олена заснувала власну ГО яку так і назвала «Видимі жінки».
«Назва "Видими жінки" не виникла просто так. Мені якось втрапила до рук книга "Невидимі жінки" Керолайн Кріадо. Тоді я перевернула її та подумала, що важливо зробити видимими ті проблеми, які не обговорюються. Важливо допомогти жінкам проявитися».
Це команда в якій кожні жінці є що сказати, що запропонувати чи просто попросити про допомогу, якщо потрібно. Як говорить моя колега: «в наших діях є якась інтелігентна простота і легкість».
За словами Олени є тренінги, які не мають ніякого впливу на жінок. На них усе дуже точково та розмазано.
«Мені б хотілося, щоб у нас була структура в центрі. Розбудувати її з психологами, освітянами. Це має бути духовно-просвітницький майданчик, пов'язаний з цінностями людини, тілом, душею та духом».
«Бо нині це просіло зовсім. Є психологічна допомога ми реабілітуємо людину, пояснюємо, де шукати опору та відпускаємо. А мені б хотілося вийти на систему. Більше охопити те, що з жінками відбувається взагалі. Чому ми прийшли до того, що зараз маємо. Ми будемо людей запрошувати подивитися на світ по-іншому. Навчити їх критично мислити».
Мені важлива людина, а не документ. Саме через це важко працювати з владою. Багато бюрократії.
Центр орієнтований на жінок та дітей.
«Ми будемо вчитися бути людьми. Ми об'єдналися з колегами, щоб зробити майданчик для сім'ї. Сімейні цінності, на жаль, зараз ніхто не висвітлює».
«Жінка, перед тим як шукати роботу, має усвідомлювати хто вона. Ми хочемо дати їй опору, яка допоможе зрозуміти себе. Тільки тоді жінці буде легше та краще виховувати дітей, працювати, чекати чоловіка з війни».
Коли ти починаєш розуміти себе, тобі не страшно бути білою вороною та стати видимою.
Зараз «Видимі жінки їздять громадами та проводять йогу для жінок, спілкуються з ними.
«Ми спілкуємося з жінками, привозимо свої яблука, печиво та говоримо про їхні інтереси. Вони приєднуються до нас, телефонують та чекають наступних зустрічей».
«Жінкам не вистачає щирості. Нас чекають. Нас чекають, аби поговорити. Не обов'язково підключати серйозні психотерапевтичні методики для того, щоб створити людину».
Пані Олена вважає, що потрібно говорити про родинні цінності, а дітей у яких немає контакту з батьками нарешті об'єднати з мамою й татом. Тому важливо приєднати дитину до батьків.
«Ми організовуємо зустріч до того як приїдемо. Співпрацюємо через органи самоврядування. Нас ніхто не знає. Ми телефонуємо і пропонуємо».
«Група в громаді здебільшого фіксована — 10-15 людей. Незабаром ми будемо їхати в Новоселівську сільську раду. Там 34 села. У нас буде йога-тур. Будемо ціле літо проводити йогу та лекції з психології на травичці».
Жінки в селах відрізняються від міських. Вони не наповнені ні духовно, ні культурно.
«Ми запитуємо що їм хочеться. Вони зацікавлені. У них є фізична робота. Вони більше говорять про чоловіка й дітей, але не про себе. Ми стараємося їх знайомити між собою, згурувати їх».
Ми їздили з колегою на початку роботи в Новосанжарський інтернат і майстеркласи проводили. Готували разом з ними, вони дуже хочуть бути звичайними. Я їм давала свій номер телефону.
До мене ці діти телефонують кожного дня та говорять, що люблять мене. Цікавляться моїм здоров'ям.
«Коли важко і я стою серед міста, а мені телефонують і говорять, щоб я не хворіла, тоді розумієш, що все не просто так, все не дарма».
Приєднатися до «Видимих жінок» можна в телеграм.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.