Міністр оборони Таран подав у відставку, саме коли Росія стягує до кордонів техніку

Низка поважних закордонних видань, зокрема The Washington Post, Politico, Foreign Policy, вже тиждень повідомляють, що з супутників фіксують значну передислокацію російських військ у напрямку українських кордонів. Підозрілу діяльність помітили й Пентагоні. А от в українському Міноборони інформацію про стягування російських військ спростували, назвали дезінформацією. А сам Міністр оборони Андрій Таран з усією впевненістю та категоричністю... подав у відставку.

poltavska-khvilia_xcwi/8rOe0-F7R.webp
Фото: 2021 Maxar Technologies / Politico

У Міністерстві оборони США заявили, що стежать за переміщенням техніки.

«Нам відомо про інформацію щодо незвичайної активності військ РФ поблизу України, що з’явилася у відкритому доступі, але ми не можемо говорити про наміри Росії, — сказав Foreign Policy підполковник Антон Семелрот, прессекретар Пентагону. — Як уже заявляла адміністрація [Байдена], будь-яка ескалація чи агресивні дії стануть предметом серйозного занепокоєння для Сполучених Штатів».
poltavska-khvilia_xcwi/NsIW1aKng.jpeg
Підполковник Антон Семелрот, прессекретар Пентагону

Натомість 1 листопада Міністерство оборони України оприлюднило заяву, в якій назвало хвилю повідомлень про стягування російських військ «елементом інформаційно-психологічних дій».

А вже увечері 2 листопада від представника Уряду у ВРУ Тараса Мельничука стало відомо, що Міністр оборони України Андрій Таран подав до Парламенту заяву про відставку. Раніше заяву про відставку написав Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков — фракція Слуга народу підтримала його висування на посаду міністра оборони.

Зміна керівництва оборонних держструктур у час імовірної ескалації конфлікту на кордонах з Росією не найкраще політичне рішення, адже точно не додає спокою українцям, які уважно стежать за новинами. Тож чим викликана термінова ротація? Поки, на жаль, питання лишається відкритим. Можливо це виключно політичне рішення і ніяк не пов'язане з небажанням міністра Тарана визнати очевидні речі.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар