Міністри вивчали у Миргороді можливості комплексної реабілітації військових
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, міністр соціальної політики Оксана Жолнович та заступниця керівника Офісу Президента Юлія Соколовська відвідали Миргород з метою вивчення можливостей запуску комплексної програми реабілітації військовослужбовців на базі санаторно-курортних закладів міста.
Як повідомив на своїй сторінці у “Фейсбук” народний депутат від Полтавщини Олег Кулініч, захід відбувся за його ініціативою, щоб напрацювати комплексне бачення з цього питання як на державному, так і на обласному рівні.
«Проблема в тому, що відразу кілька міністерств (МОЗ, Мінсоц, Мінветеранів) мають свої програми для наших захисників і захисниць, які повертаються з фронту, отримавши поранення, потребуючи фізичної чи психологічної реабілітації. Такі програми існують, знову ж таки, як на державному, так і на обласному рівні. Але відповідно до світової практики та на моє переконання, всі ці види реабілітації повинні надаватися комплексно. І вкрай важливо здійснювати ці заходи якомога швидше, тобто відразу після повернення з зони бойових дій і надання першої допомоги», — зазначив депутат.
Зі слів Олега Кулініча, у цілому по державі ситуація з цим залишає бажати кращого: необхідну реабілітацію, в тому числі психологічну, пройшли не більше 10% військових від загальної потреби. І логічно, що з повномасштабною агресією Росії проблема зросла багатократно.
«Наразі є ідея — запустити пілотний проект саме з комплексної реабілітації військовослужбовців. Обсяг можливих послуг і потужності такої програми залежать від дуже багатьох факторів — в першу чергу, бачення і співпраці міністерств, фінансування, залучення меценатів і так далі», — резюмував депутат.
На думку Кулініча, в Миргороді є для цього відповідна база.
«Тут і новітнє обладнання, і величезна кількість процедур, і сильна матеріально-технічна база, і спеціалісти високого профілю. Авжеж, є для цього далеко не все із необхідного, але всі наявні проблеми можна буде вирішити — головне предметна співпраця. Тим більше, санаторні заклади Миргорода вже мають досвід проведення реабілітації наших учасників АТО, і багато практичних моментів вже відпрацьовані. З 2015 року реабілітацію тут пройшли понад 2 тис. ветеранів АТО», — додав політик.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.