Мінкульт України не може заборонити показ «Сватів», які транслюють проросійські наративи

В Україні ще немає закону про медія та не сформовані чорні списки російських акторів. Саме тому Мінкульт не може заборонити серіал «Свати», де одну з головних ролей виконує Фьодор Добронравов — російський актор, що підтримує війну в Україні.

poltavska-khvilia_xcwi/XZApnziVR.jpeg

Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко в інтерв'ю для каналу ICTV.

Зазначимо, що російський актор Фьодор Добронравов, який зіграв головну роль у популярному серіалі, після повномасштабного вторгнення в Україну відвідував поранених окупантів у лікарні, де побажав загарбникам якнайшвидшого одужання.

poltavska-khvilia_xcwi/R8qT7kiVg.jpeg

Актор спілкувався з військовослужбовцями, які бомбили мирні українські міста.

До речі, у далекому 2014 році актор Федір Добронравов та інші члени знімальної групи російського режисера Станіслава Говорухіна побили сімейну пару українців з Нью-Йорка за те, що вони запитали у режисера навіщо той підписав лист на підтримку окупації Криму.

Однак, Мінкульт України вніс до «чорного списку» актора лише у листопаді 2017 року. Тоді СБУ задокументувала, що Добронравов неодноразово робив антиукраїнські публічні заяви, в яких, зокрема, підтримував окупацію Криму Росією.

Та згодом актора виключили зі списку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України.

Доля серіалу в Україні

«Свати» – російськомовний телесеріал, вироблений в Україні. Прем'єра першого сезону відбулася 28 грудня 2008 року на телеканалі Інтер.

23 листопада 2017 року у ЗМІ з'явилась інформація про можливу заборону серіалу через участь у ньому Фьодора та його підтримку окупації Криму

28 листопада Міністерство культури України внесло російського актора, який грав головну роль у серіалі «Свати», до переліку осіб, що створюють загрозу нацбезпеці України.

29 листопада Державне агентство України з питань кіно скасувало державну реєстрацію «Сватів».

10 січня 2018 року телеканал «1+1» оскаржив у суді внесення Добронравова до вищезазначеного списку.

27 березня 2019 року Київський окружний суд визнав протиправними дії СБУ з «підготовки довідки щодо заборони в'їзду Федору Добронравову до України», а також скасував постанову Мінкульту України та Державного агентства з питань кіно України про «анулювання ліцензії на показ деяких фільмів».

У червні 2020 року Ткаченко виступив проти заборони на показ фільму. Він зауважив, що не можна забороняти фільми лише тому, що акторові заборонено в’їзд.


З 19 по 21 липня 2021 року телеканал 1+1 почав показ серіалу «Свати» з українським дубляжем, оскільки 16 липня 2021 року вступили окремі положення закону про мову як зобов'язують телеканали транслювати 100 % своїх фільмів та серіалів з українськомовною аудіодоріжкою.

Однак вже 22 липня 2021 року представники телеканалу 1+1 заявили що не будуть виконувати норми мовного закону та відмовляються дублювати іншомовні фільми українською й відповідно 22 липня 2021 року телеканал почав транслювати серіал «Свати» в порушення закону російською мовою.

Нині фільм з проросійськими наративами, який транслюють ворожою мовою можна вільно переглянути на Мегого. Однак не всі українці цим задоволені.

«Так ви показуєте російські традиції сватання в 4 серії 7 сезону?!  Що це?! Я змирилась, що серіал не україномовний, актори також, але не потрібно через нього пропаганду давати Росії!!!!? Ви просто охриніли».
«В целом сериал понравился, но честно говоря ожидала большего количества серий и того юмора, что был в прошлых сезонах. Очень расстроила сильная русификация сериала, праздники (Масленица), номера авто, сильно подчёркнуто, что родина Россия... Грустно осознавать, что некогда любимый Квартал 95 принимал в этом непосредственное участие. В стране идёт война со страной-агрессором Россией и считаю недопустимым такой акцент».
«Це є просто позор… щоб Україна знімала і підтримувала такий російський, у всіх сенсах цього слова, формат… «рускій народ, маслєніца і тд» 🤢🤮

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар