«Місцеві підірвали п'ять одиниць техніки, ще 15 передали армії», — генерал-майор ЗСУ про «гадяцьке сафарі»

19 травня в етері радіопрограми «Вінілосховище» голова Великобудищанської громади і генерал-майор прикордонних військ Микола Шаблій розповів, як насправді відбувалося «гадяцьке сафарі».

За його словами, російські військові були на Полтавщині тільки на території Великобудищанської громади з 26 лютого по 3 березня.

poltavska-khvilia_xcwi/bPR1S-u7R.png
Микола Шаблій
«Що можна назвати сафарі? Люди як могли творили супротив і захищались. Є люди, які дійсно вчинили подвиг, і ми надали документи, щоб заохотити їх державними нагородами», — розповів Микола Шаблій.

Генерал-майор говорить, що жителі громади підірвали три танки, одну самохідну артилерійську установку і БМП:

«Це було насправді. Поки росіяни завели один танк, місцеві підірвали три».

Збройним Силам України громада передала понад 15 одиниць техніки, серед якої танки, МТЛБ (бронетранспортери), система Тор (зенітно-ракетний комплекс).

Від рук окупантів 28 лютого загинув 34-річний житель громади Валерій Дібров. Були й поранені.

«Моє бачення як військового, що вони заблукали. Якби вони хотіли йти на Полтаву, то зробили б це по прямій дорозі від Охтирки через Зіньків. А пішли зовсім не в той бік», — сказав голова Великобудищанської громади.

На його думку, росіяни не змогли зорієнтуватись, оскільки українці познімали дорожні знаки.

Також Микола Шаблій навів показову статистику: з 200 одиниць техніки, яка рухалась Великобудищанською громадою, близько 10% залишилася практично без бою.

Нагадаємо, що Головне управління розвідки Міністерства оборони України 14 квітня опублікувало бойове розпорядження російської армії, у якому зокрема йдеться, що росіяни планували захопити Пирятин у перші дні війни.


Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Валерія Магда

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар