На честь американського терориста — у Полтаві перейменують одну з найдовших вулиць

На спеціалізованій комісії у Полтаві розглядатимуть варіанти назв для однієї з найдовших вулиць міста — Сакко.

poltavska-khvilia_xcwi/iB_PSzJ4g.jpeg
Фото: Tse Poltava

Про це повідомили у сюжеті телеканалу «ІРТ-Полтава».

Вулиця Сакко може стати Охтирським шляхом або їй можуть повернути давню назву — Петропавлівську.

Ці варіанти аргументував заступник голови робочої групи з перейменування назв вулиць Полтави, краєзнавець Леонід Булава.

За його словами, під час повномасштабного вторгнення Полтава завдячує Охтирці, що її містяни не допустили просування колон на територію Полтавщини.

Інший варіант — Петропавлівська, пов'язаний з однойменною церквою, що існувала на Дублянщині.

«Чому Охтирська, Охтирський шлях? Це пов’язано із тим, те, що російсько-фашистські окупанти не ввірвалися на територію Полтавщини, ми завдячуємо захисникам двох міст на півдні Сумщини на межі з Полтавщиною — це місто Охтирка і місто Тростянець. І друга назва — це вулиця Петропавлівська. Так вона називалася до 1930 року. Названа так за церквою Петропавлівською, яка була тоді на Дублянщині», — Леонід Булава.

Хто такий Сакко?

Нікола Сакко жодним чином не пов’язаний ні з історією України, ні з історією Полтавщини, ні з Полтавою.

Представник Інституту національної пам’яті Олег Пустовгар розповів, що Нікола Сакко у 1920 році разом зі своїм спільником Бартоломео Ванцетті застрелив охоронця і касира взуттєвої фабрики у США. Вони були анархістами, які «боролися» за права робочого класу терористичними методами.

У часи сталінщини, у 30-ті роки по всьому СРСР публічний простір маркувався вулицями на честь цих терористів у знак зневаги до капіталістичного Заходу.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення: 11 коментарів

Написати коментар
  • В
    Вітольд
    12 лют.
    Тоді й Степана Андрійовича треба вважати терористом за скоєння замаху на Перацького. За що він, до речі, й сидів у польській тюрмі.
    Відповісти
  • К
    Кавун
    Вітольд
    13 лют.
    Це якось виправдовує непрофесійність журналіста?
    Відповісти
  • В
    Вітольд
    12 лют.
    Публікації "історика" Гежі, то швидше матеріал для якоїсь гумористичної програми, а не для серйозного читання. Складається враження, що "Хвиля" настільки бідакувата фірма, що ге може собі дозволити найняти якогось серйозного історика, краєзнавця чи принаймні кваліфікованого журналіста, обізнаного в історії. Тому й користуються послугами профанів.
    Відповісти