На яких річках Полтавщини навесні прогнозують повені
Водопілля на річках Полтавської області у 2023 році буде слабо вираженим.
Про це повідомили у Полтавському гідрометцентрі.
Через аномально високі температури повітря на кінець січня 2023 року гідрологічна ситуація на річках Полтавщини характеризувалась повною відсутністю снігу на водозборах та стоянням високих рівнів води через зимові сніго-дощові паводки.
Враховуючи відсутність снігу на водозборі, незначну глибину промерзання ґрунту у 2023 році очікуємо невисокого весняного водопілля.
Навіть за умови інтенсивного накопичення снігу або випадіння рясних дощів у лютому-березні, повені на річках Полтавської області будуть слабо вираженими й не супроводжуватиметься значними негативними наслідками.
На річці Сула
У січні пройшло два сніго-дощових паводки. Добовий ріст рівнів води змінювався від 4 см/добув м.Ромни до 10 см/добу у м.Лубни. Об’єм стоку води відповідно і складав, у середньому, 170% від січневої норми за багаторіччя. Льодові явища на початку місяця були нестійкі (м.Ромни), або зовсім відсутні (м.Лубни). Наприкінці січня на верхніх постах уже сформувався суцільний льодостав з товщиною криги до 17 см, що значно менше січневої норми, а на нижніх постах - забереги.
На річці Псел
У листопаді та грудні 2022 – січні 2023 року спостерігались сніго-дощові паводки з максимальними рівнями, які навіть перевищили максимум весняного водопілля 2022 року на 5-6 см. У січні стік води порівняно з груднем зріс ще на 10% і становив 130% від норми січня. На притоках (Говтва, Хорол) максимальні рівні у грудні- січні теж були близькими до максимальних рівнів весняного водопілля. Наприкінці січня під впливом теплого повітря та росту рівнів води льодовий покрив на ріці почав інтенсивно руйнуватись. На гідропосту м.Гадяч спостерігався льодохід, на гідропосту с.Запсілля – вода текла поверх льоду.
На річці Ворскла
Також формувались сніго-дощові паводки, проте рівні води були нижчими від весняного максимуму 2022 року. Об’єм стоку води у січні складав 110% від місячної норми. Льодові явища наприкінці місяця зберігались на усіх постах, але крига займала лише 20-30% від ширини річища. Виключення – гідропост у м.Полтава, де через малу проточність ріки, зберігається 90% льодової поверхні. Товщина льоду значно менше січневої норми.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.
Ще з рубрики: "Соціум"
Останні публікації
Обговорення: 1 коментар
- БАБут Анатолій😀21 лют.Річка хоролВідповісти