На ділянці поселення урочища Леваднюкова Гора Експедиція ІКЗ «Більськ» знайшла залишки житла 14 століття і скелети жертв погромів Лівобережних земель після битви на Ворсклі 1399 року.
Про це повідомили на сторінці Історико-культурний заповідник «Більськ».
Залишки житлової споруди, вірогідно житлового призначення, мають кілька ярусів. Знахідки свідчать про культуру населення східного порубіжжя Литовсько-Руської держави, яке мало тісні контакти з територіями, прилеглими до Балтійського моря, а також з Північним Причорномор’ям.
Значну кількість знахідок складають різноманітні вироби з глини. На особливу увагу заслуговують фрагменти візантійських амфор та столового посуду, виготовленого в майстернях міста Азак та в Криму.
До особистих речей та прикрас належать скроневі кільця, бурштин, ґудзик, фрагмент дзеркала тощо. Побутові речі представлені фрагментами залізних ножів, пряслицем, кресальним кременем. До речей, пов’язаних з військовою справою, належить масивне вістря стріли монгольського типу. На обставини припинення життя на цьому поселенні вказують ознаки військового погрому.
Попри невелику площу досліджень було отримано виразні, що характеризують матеріальну культуру населення середньої течії р. Ворскла від 10 до 14 ст.
Ці матеріали вкотре підтверджують хибність російських імперських міфів про повне знелюднення Південноруських земель після монгольської навали. Знахідки вказують на існування тут великих поселень, які мали тісні торгові та культурні контакти від Балтики до Північного Причорномор’я.
«Наразі триває камеральна обробка знахідок, і ми обов’язково розкажемо про інші не менш цікаві речі з цьогорічних розкопок на Глинському археологічному комплексі. Дякуємо ЗСУ за можливість проведення досліджень», — йдеться у повідомленні.
До робіт долучилися і студенти Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, які проходили профільну практику в експедиції.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.