Науковці створюють 3D-реконструкцію шаманського поховання бронзової доби, яке знайшли на Полтавщині

Полтавські археологи працюють над відтворенням віртуальної експозиції та реконструкції археологічної пам’ятки комплексу поховання справжньої шаманки та поховань Воїна, Бабці-знахарки та Велетня.

poltavska-khvilia_xcwi/ZiKiOu34R.jpeg

У ході проєкту фахівці створять та представлять креативні DIGITAL-продукти (VR-інтерактивну композицію з елементами квесту, WEB-AR-експозицію та тривимірну експозицію поховального склепу служительниці культу із відповідними артефактами, знайденими археологами, а також експонати й цифровий каталог для їх представлення.

poltavska-khvilia_xcwi/MIIOFu3Vg.jpeg

Основні події віртуальної реконструкції відбуватимуться в камері катакомбного типу. Всі експозиції будуть інтерактивними, з описами, багатим функціоналом та візуалом. Камера матиме реконструйовані 3D-об'єкти речей, які знайшли археологи в камері під час розкопок.

Над проєктом, який впроваджується за підтримки Українського культурного фонду працює ціла команда науковців: антропологи, дослідники епохи бронзи на чолі з археологом, істориком В’ячеславом Шерстюком, під керівництвом якого і були здійснені розкопки цього унікального комплексу.

poltavska-khvilia_xcwi/qtjUdXqVg.jpeg

Поховання шаманки, яке стане основою проєкту, знайшли під час археологічних розкопок у Гребінці 15 років тому.

poltavska-khvilia_xcwi/cG8dKuqVR.jpeg

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар