На Полтавщині діє спеціальна програма по боротьбі з амброзією

Учасниками Програми можуть стати всі охочі громади.

В області  реалізується Програма фітосанітарних заходів із ліквідації регульованих шкідливих організмів на території Полтавщини на 2019-2023 роки.

У межах Програми використовуються такі методи боротьби з амброзією: агротехнічні, механічні, біологічні й хімічні. Також проводиться роз’яснювальна робота серед населення, сільгоспвиробників, органів виконавчої влади щодо методів обстежень, виявлення наявних карантинних рослин та боротьби з ними.

Про це на апаратній нараді повідомив в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Олександр Овчаренко.

«Протягом цього року провели 12 обстежень старих вогнищ на площі 535,44 га. Оброблено осередки зараження засобами захисту рослин на площі 443,8 га, покошено — на площі 2136 га. У населених пунктах амброзію скошують перед цвітінням, ліквідовують рослини на смітниках. Для обприскування амброзії на узбіччях доріг, крайових смугах застосовуються гербіциди згідно з переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених для використання в Україні», — розповів  Олександр Овчаренко.

Станом на 3 серпня заявки на участь у Програмі подали Пирятинська, Чутівська, Великобудищанська, Новооржицька, Лубенська громади.

Із огляду на подані заявки на фінансування заходів Програми в 2021 році для органів місцевого самоврядування необхідно 319,4 тис. грн.

Усі свіжі новини Полтавщини знаходяться тут

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар