На Полтавщині інвентаризуватимуть ліси, лісосмуги і водойми

В області продовжать інвентаризацію лісогосподарських земель, земель запасу й водного фонду. Також інвентаризуватимуть лісосмуги, розташовані на полях.

poltavska-khvilia_xcwi/VAGWtn-7R.jpeg
(Фото — khersonska.land.gov.ua)

Як повідомили у Полтавській ОДА, роботи з інвентаризації проходять у рамках Програми ефективного використання земельних ресурсів Полтавщини на період 2022-2027 років.

«Цього року вже є запит на площу 44 тисячі гектарів земель державної власності, з них переважна більшість – землі лісового фонду, інша частина – землі оборони», – розповів заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

На засіданні обласна комісія затвердила пооб’єктний перелік ділянок для інвентаризації, проведення якої співфінансуватимуть коштом обласного бюджету, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва. Це зокрема 1175,83 гектара ділянок, зайнятих полезахисними смугами, 348,32 гектара земель водного фонду, 7392,2 гектара земель лісогосподарського призначення і 416,4 гектара земель запасу.

«Низка громад уже відгукнулися й готові взяти участь у програмі: Великобудищанська, Гоголівська, Заводська, Новооржицька, Опішнянська, Петрівсько-Роменська, Решетилівська, Сергіївська, Чорнухинська, Хорольська, Білоцерківська, Краснолуцька та Великорублівська громади. Це ще не остаточний перелік. Заявки приймаємо до 30 квітня», – розповів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Віктор Скриль.

Відповідно до програми 30% вартості послуг з інвентаризації ділянок, зайнятих лісосмугами, співфінансуватимуть з обласного бюджету і 70% – територіальні громади. На інвентаризацію земель водного фонду відсоткове співвідношення передбачене 50 на 50. Роботи з інвентаризації земель лісогосподарського призначення й земель запасу фінансуватимуть навпіл: з обласного бюджету й лісгоспи.

Затверджений перелік ділянок представлять на розгляд комісій обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, екології та раціонального природокористування, а потім винесуть на сесію обласної ради.

Раніше ми писали, що у Лохвицькій міській лікарні відкрили «ковідне» відділення.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар