На Полтавщині московський священник не дозволяє відспівувати воїнів у храмі

У селі Григоро-Бригадирівка на Полтавщині священник московського патріархату не впустив до церкви священника ПЦУ, аби той відспівав загиблого на війні воїна.

poltavska-khvilia_xcwi/Lwa6u_sVR.png

Про це повідомили на сайті ТСН.

Олександр Коваленко загинув рік тому в Ізюмському районі. Територія була окупована, його тіло з поля бою забрали аж на початку жовтня. Особистість встановили за допомогою ДНК-тесту

Тіло на той момент уже поховали в Дніпрі. Рідні зібрали документи на перепоховання, аби попрощатися з військовим на Полтавщині. Для цього в рідне село запросили священника з ПЦУ. Однак священник московського патріархату, який править у церкві в цьому селі, зайти туди не дозволив.

poltavska-khvilia_xcwi/2za_uls4g.png
Отець Миколай
«Він мені зразу категорично різко відповів, що ні, не можна», — розповів священник ПЦУ отець Миколай.

На території Горішньо-Плавнівської міської громади дев'ять храмів належать до УПЦ МП і лише один — до ПЦУ. За словами місцевих, церква у Григоро-Бригадирівці здебільшого зачинена, а священник з’являється тут тільки час від часу. Жителі села хочуть, щоби ця церква належала до Православної церкви України.

Виявилося, що отець Роман, який не дозволив відспівати в церкві військового, є сином отця Григорія з Горішніх Плавнів. Того самого, який у спілкуванні з матір'ю загиблого військового назвав війну «спецоперацією».

Нагадаємо, у Полтавській області майже 400 церков належать московському патріархату.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар