На Полтавщині проведуть паспортизацію пляжів

Із 246 пляжів на Полтавщині паспортизовані 106. Інші 140 — стихійні місця для купання.

Із початку року в області сталося 38 нещасних випадків із людьми на воді. Загинула 31 особа, зокрема 3 дитини. Врятовані 12 людей, із них 2 дитини. Про це повідомив на апаратній нараді т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Віктор Стеблянко.

«Найбільше серед утоплених — чоловіки. Цього року це понад 70 відсотків від загальної кількості. Основна причина загибелі — нехтування правилами безпечного перебування на водних об’єктах. Зафіксовано більше від половини нещасних випадків через необережне поводження на воді під час купання. Причини їх виникнення: 70 % — вживання алкогольних напоїв, 10% — за станом здоров’я, 10% — діти, 10% — інші», – поінформував Віктор Стеблянко.
«З усіх загиблих цього року на воді жодна людина не загинула на паспортизованому пляжі, — наголосив Віктор Стеблянко. — Підготовлені 129 плавців-рятувальників. Зокрема 82 — для дитячих таборів і 47 — для пляжів загального користування».
«Потрібно вжити лише кілька визначених дій, щоб паспортизувати місце відпочинку населення на воді й зменшити ризики виникнення нещасних випадків біля водойм чи на водоймах. За зафіксованими випадками загибелі людей звернемося до правоохоронних органів, щоб вони надали оцінку, чи були вжиті всі належні заходи для підготовки до відпочинку населення в межах цих територій. Прошу всіх керівників громад звернути увагу на відповідний напрям роботи: паспортизацію місць відпочинку й підготовку рятувальників для забезпечення безпеки відпочивальників біля водойм», – сказав заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін доручив департаментам охорони здоров’я, освіти і науки та з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами розробити проєкт програми надання первинної медичної допомоги у закладах освіти.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар