На Полтавщині встановлюють пастки проти молі та короїдів

У Комишні та Попівці Миргородського району в насадженнях за допомогою феромонних пасток відстежують кількість шкідників, щоб спрогнозувати, якою буде їх чисельність у майбутньому.

poltavska-khvilia_xcwi/xLkLXGE4R.jpeg

Про це повідомили у Держспоживслужбі на Полтавщині.

В Україні, як і у світовій практиці широко застосовують феромонні пастки – пастки з синтетичними феромонами. Вони дають змогу отримувати інформацію про наявність шкідників на певній території, визначати їх чисельність, динаміку розвитку, а на підставі одержаних при цьому даних, планувати відповідні карантинні заходи.

Фахівці Управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Полтавщини обстежили насадження картоплі на картопляну міль та південноамериканську томатну міль на підприємстві ТОВ «Агротех Гарантія». Загальна площа насаджень — 400 га.

Виставили феромонні пастки й на шкідника златка бронзова березова і великий модриновий короїд у ДП «Миргородське лісове господарство», що у селі Попівка Комишнянського лісництва.

Шкідники можуть завдати величезної шкоди сільськогосподарським угіддям, лісовим насадженням, плодовим та ягідним культурам, продуктам запасу.

«У разі виявлення карантинних організмів протягом доби, запроваджується карантинний режим та проводиться ряд фітосанітарних заходів, спрямованих на запобігання поширенню, локалізації, а надалі й ліквідація даних організмів», — йдеться у повідомленні.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар