«На вас родове прокляття» – Як екстрасенси видурюють гроші з людей

Якби вам сказали, що за 500 гривень можна вилікувати всі хвороби й розв'язати всі свої проблеми, ви б погодилися? Певно, що так, бо звучить доволі непогано. Шкода, що нереально.

У всі часи одні люди заробляли на бідах інших. І здавалося б такий рівень розвитку технологій і критичного мислення, які ми маємо зараз, мали стати на заваді різного штибу шахраям. Але справа їхня живе і процвітає.

poltavska-khvilia_xcwi/KTraISj4R.jpeg

У відчаї люди здатні робити необдумані вчинки й хапатися за останні соломинки, аби тільки врятувати себе чи своїх близьких. Коли закон, церква, медицина або інші системи не можуть з цим впоратися, вони звертаються за допомогою до екстрасенсів, ворожок, чаклунів і тарологів. А ті своєю чергою тільки й чекають, аби взяти вас на гачок.

У фейсбук-групах нерідко трапляються звернення з прохання порадити «бабку», «знахарку», «цілительку» для розв'язання своїх проблем.

poltavska-khvilia_xcwi/4KG9SICVR.png
poltavska-khvilia_xcwi/ncauSIC4g.jpeg

Ми вирішили розібратися і перевірити на власному досвіді, як працюють «магічні» шарлатани, і як вводять людей в оману заради власного заробітку.

Цінова політика

Спершу проаналізуємо ціни на ринку. Варто зазначити, що на дошках оголошення в інтернеті шахраї вкрай рідко вказують вартість своїх послуг, тож доводиться методично обдзвонювати номер за номером.

Зазвичай все починається з діагностики, аби обговорити ситуацію і надати їй певного рівня складності. Перша консультація може бути безкоштовна або ж за ціною від 300 до 500 гривень.

Вартість обрядів коливається в діапазоні, який визначити значно складніше. Адже більшість магів були готові називати цифри лише після передплати за перший сеанс. Однак були й такі, що не церемонились.

poltavska-khvilia_xcwi/36x7TIjVg.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/btYEtIC4Rz.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/bpYEpSj4g.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/s0YEpSCVR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/mhYEtIj4gz.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/m2YEtICVR.jpeg

Родове прокляття

Знайти екстрасенса у Полтаві, який би взяв мене на особистий прийом, виявилося не так просто. Родові відьми й досвідчені шарлатанки Наталія, Емілі та Емма проводять лише онлайн-сеанси. Можливо, навчені гірким досвідом. Або ж для перестраховки. До речі, вражає послужний список Наталії. Тільки погляньте:

  • Позбавлення від самотності;
  • Потужні любовні привороти;
  • Відвороти від недуг;
  • Відвороти від коханок;
  • Лікування безпліддя;
  • Налаштування фінансового каналу.

І багато чого іншого. Звучить дорого, правда ж? Мабуть, зняття порчі вже не таке актуальне.

poltavska-khvilia_xcwi/dosnvIC4g.jpeg
Фото ілюстративне

Онлайн-прийом нас не влаштовував, тож ми продовжили пошуки. На одному з сайтів натрапляємо на мага Андрія, який спеціалізується на любовних приворотах. Він у деталях розписує, як саме відбувається приворот:

  • Зв'язуємося, з'ясовуємо інформацію;
  • Продивляюся можливість зробити приворот (будьмо відверті, зробити приворот можна не завжди);
  • Обговорюємо умови, домовляємося;
  • Провожу приворот і забезпечую потрібний моєму замовнику результат.

Я теж буду відверта — така пропозиція зацікавила. Тож вигадую легенду, нібито не можу побудувати стабільні стосунки. Простіше — не щастить в коханні. При чому настільки, що вже почала задумуватися чи не наклали на мене «вінець безшлюбності».

Насправді ж, авторка заміжня.

Андрій бере слухавку майже одразу, просить розповісти про свою проблему, назвати ім'я і надіслати йому фото. Каже, що на особистий прийом запрошує лише в разі потреби, а зазвичай працює дистанційно. Що ж, діватися нікуди, погоджуюся.

Отримавши мою світлину, Андрій просить дати йому кілька хвилин, аби «проглянути ситуацію». А потім приголомшує мене інформацією:

«На вас фіксується знак тяжкої долі — це різновид магічного ураження, котрий чіпляється на людину у ранньому віці. Найчастіше буває, коли дитину називають на честь когось. Далі у вас фіксується нестача батькової енергії, судячи з усього він приділяв вам недостатньо уваги у дитинстві чи юності. На вас перейшло сильне родове прокляття. Це пов'язано з вашим дідусем, якого колись кляла жінка. Що це все означає?
poltavska-khvilia_xcwi/RJMSvICVg.jpeg
Фото ілюстративне
У вашому житті буде багато випробувань, котрі вам не були призначені. Енергетично ви не можете втримати мужчину, тобто ви можете спокусити, але через деякий час людина до вас охолоне. Як компенсатор нестачі батька ви можете виявляти інтерес до чужинців. У нормальної врівноваженої людини, коли вона дивиться на негра чи на турка, виникає відраза, їй бридко. А людина, яка підсвідомо ненавидить свого батька, злягається з чужинцями. Це ознака нездоров'я».

Тут я вже ледь не пирскаю зі сміху. Але виказувати себе не можна, тож ставлю уточнювальні питання: як же проявляється цей родовий прокльон? Ну окрім злягання з іноземцями.

Виявилося, що проклята людина своїх стежок не топче, тобто на не своїх стежках я зустрічаю лише не своїх чоловіків. Андрій також не виключає, що серед тих, хто звертав на мене увагу, були цілком пристойні люди. Що ж, і на тому спасибі.

«Щоб цю ситуацію виправити, вам треба урвати стосунки з усіма чоловіками, і перестати думати про чужину та чужинців. Це у ваших інтересах. Але, якщо ви хочете марнувати життя, то живіть як вам подобається».

Нічого собі, думаю, ми перейшли до стадії ультиматумів. Тепер головне удати покірну овечку, що йде за своїм поводирем. Хіба цього досить, щоб зняти прокльон?

«Звісно, ні. Це лише створить передумови. Адже коли людина йде до стоматолога, то вона спершу має розчепірити рота, і лише тоді їй зможуть полікувати зуби. Ви ставите питання, а замість того треба подумати. Якщо просто поговорити, то не марнуйте мій час. Або ви робите так, як слід, або так, як хочеться. Ви маєте визначитися», — тон стає все більш зверхнім і зухвалим, адже він думає, що спіймав свою здобич.

І тут Андрій переходить до завершального етапу — залишає мене подумати, перш ніж приймати рішення, яке докорінно змінить моє життя. Ну і вишенька на торті — нікому не можна казати, що я спілкувалася зі справжнім магом. Інакше чари розвіються й обряд не спрацює. Воно й не дивно, бо якби я комусь сказала про намір фактично викинути у смітник тисячі гривень, то мені б покрутили пальцем біля скроні.

poltavska-khvilia_xcwi/anRDDSC4R.jpeg
Фото ілюстративне

Жарти жартами, але без сумніву Андрій майстерний психолог і маніпулятор, який спочатку заманює жертву у свої тенета привітним лагідним тоном, а потім ставить ультиматуми й ледь не зривається на крик, аби залякати людину і змусити зробити так, як вигідно для нього.

Якби я справді була у розпачі й відчувала безсилля у вище описаній чи будь-якій іншій ситуації, то ймовірно після такої консультації все ж погодилася б на магічні обряди для зняття прокляття. Однак якщо проаналізувати сказане, то чаклун не дав жодної інформації про мене, моє життя тощо. Як такий сильний маг не зміг навіть розпізнати брехню? Все це якось не клеїться у єдину екстрасенсорну канву.

Спроба №2

Консультація мені сподобалася, тож я вирішила все-таки подивитися на розширену версію цього цирку і після кількох годин пошуків в інтернеті нарешті знайшла таролога, який приймає у Полтаві особисто. Роман виявився лаконічним у розмові — назвав час і адресу.

Отож у назначений день я вирушила до цегельного заводу. Погодьтеся, місце для зустрічі, а тим паче для сеансу, не дуже слушне. Тож на всякий випадок прихопила газовий балончик.

На вході мене зустрів звичайний чолов'яга років 35-ти, у штанах і футболці. Чи варто казати, що його вигляд не виправдав мої очікування? Менше з тим, проходимо до просторого робочого кабінету, який, на жаль, теж нічим особливим не вирізняється: стіл, два стільці й непримітний магічний реманент. Під стіною, щоправда, стоїть кушетка. Можливо, у вільний від чаклування час Роман підробляє лікарем чи костоправом.

З цікавого можна відмітити колоду карт, клаптик чорної велюрової тканини з пентаграмою на столі й дві свічки — чорна і червона, які до речі ще жодного разу не запалювали. Хоча в кімнаті й відчувається стійкий запах на кшталт ладану, антуражу це не додає.

poltavska-khvilia_xcwi/AXOKDSj4R.jpeg

Жалібно повторюю свою легенду про вінець безшлюбності, а тим часом Роман обходить мене ззаду, двічі різко видихає мені в потилицю і констатує проблеми зі спиною. Далі нарешті вирішує познайомитися і запитує ім'я. В цілковитій тиші екстрасенс робить розклад і намагається приголомшити мене ексклюзивною інформацією. На початку виходить не дуже.

У вас і зараз складнощі з людиною.

У мене зараз немає стосунків.

Ну ви ще не відійшли від попередніх, не відпустили людину. І він про вас ще теж думає.

Як бачимо, головне швидко адаптуватися. За словами магічного експерта, у мене «перекос» у ділову сторону.

«Ви багато вкладаєте у професійну діяльність і через це у вас проблеми у стосунках. у вас багато контролю на рівні фізики. Ви всю свою енергію вкладаєте у комунікацію з людьми, на вас дивиться багато очей і слухає багато вух».

На цьому моменті я б могла здивуватися і зненацька увірувати у паранормальне, якби не знала про існування застосунку, у якому можна пробити як номер підписаний в інших абонентів. Спойлер, часто у телефонній книзі мене підписують як журналістку. Хоча Роман очевидно очікував більш бурхливої реакції на свої слова, зважаючи на його промовистий погляд і паузу.

«Ви віддаєте свою енергію великій кількості людей. Всі ваші проблеми зі здоров'ям — це психосоматика, сто відсотків. Ніякої порчі на вас немає. У вас у роботі повний перфекціонізм, але якщо ви будете так поводитися в особистому плані, то не кожна людина це витримає. Вам треба розслабитися, але ви не можете. Вам треба найти золоту середину, можливо якісь медитації».

І так далі, бла-бла-бла, одне і теж по колу. Найкомічніше було, коли у якийсь момент Роман перепитав чи не проти я, якщо він говоритиме російською. А ще запевнив мене, що ніякого родового прокляття на мені немає. Ну слава богу, видихнула.

Після 20 хвилин монологу ні про що мені стає нудно, тож на ходу вигадую нову історію про померлу бабусю, яка приходить до мене уві сні. Може хоч так з'явиться трохи містики у цьому богом і дияволом забутому місці.

На жаль, це не спрацювало. У відповідь я почула лише чергову маячню про бабусю, яка дуже сильно мене любить і таким чином намагається щось сказати. Аби її душа знайшла спокій, Роман порекомендував роздати милостиню і замовити службу за упокій у трьох різних храмах. Та й таке.

Чи можливо добитися справедливості, якщо вас ошукали?

Речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв повідомив, що нині шахрайства і крадіжки на одному рівні за кількістю злочинів в області. Серед шахрайства на першому місці обман в інтернеті, що стосується купівлі-продажу. На другому місці телефонні дзвінки типу «ваш родич у біді». На третьому — шахраї, які представляються працівниками соцслужб і приходять начебто обміняти старі гроші на нові.

poltavska-khvilia_xcwi/VIBtvSCVR.png
Фото — Суспільне.Полтава

Натомість випадки шахрайства з боку різного штибу магічних представників на Полтавщині трапляються вкрай рідко. З початку року виявили лише кілька таких епізодів.

Зазвичай цим займаються люди специфічної зовнішності, так звані гастролери, говорить Юрій Сулаєв. Не зважаючи на те, що людина добровільно віддала кошти, випадок шахрайства, за його словами, теоретично все ж можна довести.

«Складнощі полягають у тому, що жертвами таких людей стають люди поважного віку. Доки вони розуміють, що їх ошукали, проходить певний час. Це дає можливість злочинцю виїхати за межі нашої області. До того ж шахраї маскуються, використовуючи різні пудри, окуляри, перуки й тому подібне. Тож як правило ніхто не може дати чіткого опису зовнішності й встановити особу досить складно», — каже поліціянт.

Для людей головне — повернути втрачене. А зробити це за таких умов не завжди можливо.

Правове поле

Адвокат Володимир Ольховський каже, що у ситуації, коли людина добровільно прийшла на прийом і заплатила за це, повернути кошти майже неможливо.

«Людина заплатила добровільно, так зване гадання відбувалося в усній формі без свідків. Притягнути шахрая до відповідальності у цьому випадку практично неможливо. Навіть якщо справа дійде до суду, то адвокату фактично нічим буде захищати позивача. Одна особа буде казати одне, інша особа друге. Навіть ніякої експертизи не зробиш», — пояснює адвокат.

За його словами, у таких випадках немає перспектив ні поліцейського, ні тим паче судового розслідування. Тобто якщо ви все ж з якихось причин звертаєтесь до ворожок, то памятайте, що віддаєте кошти на свій страх і ризик. Не варто сподіватися, що ви колись зможете їх повернути.

Що каже психологія?

За словами психологині Інни Радченко, впродовж всієї історії людина вірила у те, що над нею є якась велика сила, яка одночасно могла і покарати й врятувати. І хоч містичні знання завжди цікавили людство, важкі для переживання події особливо загострюють цей інтерес.

Віра в те, що над нами є щось більше, може стати додатковою зовнішньою опорою. До того ж аби пережити складні часи, психіці важливо бачити «Б». А оскільки ні військові, ні політики не можуть сказати, коли закінчиться війна, люди шукають відповідь у тарологів та екстрасенсів. Це дає хоч якесь бачення майбутнього та ілюзію контролю над ситуацією.

Езотеричні вчення добре сприймаються людьми з магічним мисленням. Це коли ми віримо в те, що сильне бажання, запити «всесвіту» чи певні маніпуляції можуть вплинути на ситуацію навіть без нашого втручання.


Підсумуємо. За сеанс у таролога я витратила 30 хвилин свого життя, «полиняла» на 500 гривень і остаточно переконалася, що справжня магія можлива лише в Гоґвортсі.

Знаю, що іноді буває важко, іноді нестерпно. Є ситуації, коли ти вже і радий повірити у щось паранормальне, аби тільки менше боліло. Та це не привід вестися на гачок шахраїв, які тільки й мріють збагатитися на вашому горі.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар