На війні в Україні сторони вистрілюють 1 млн снарядів на місяць: їх просто не встигають виробляти
У середньому російська та українська армії вистрілюють одна в одну до 30 тис. снарядів на день, а це понад 200 тис снарядів на тиждень, майже 1 мільйон — на місяць.
Як пише у своєму дослідженні Bloomberg, хоча російські війська в цілому витрачають приблизно вдвічі більше снарядів, ніж українські сили, запаси вичерпуються з обох сторін. Так, генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив у Брюсселі, що темпи використання Україною боєприпасів «у багато разів» вищі за нинішні темпи виробництва її союзників.
Таким чином, згідно з висновками Bloomberg, нинішня війна стає не тільки війною на полі бою, а й так само війною виробничих потужностей.
У армії США стверджують, що до весни цього року виробництво 155-мм снарядів стандарту НАТО для артилерії зросте з 14 тис. до 20 тис. на місяць. У січні оборонне відомство США заявило, що інвестує 2 млрд доларів у свої заводи боєприпасів, щоб уже наступного року вийти на виробничу потужність у 90 тис снарядів на місяць.
У свою чергу, німецька компанія Rheinmetall AG інвестує понад 10 мільйонів євро у нову виробничу лінію поблизу Гамбурга для виготовлення боєприпасів для зенітних гармат Gepard, які Берлін постачає в Україну. ZVS Holding у Словаччині заявляє, що наступного року збільшить річне виробництво 155-мм снарядів у п’ять разів до 100 тис. Франція та Австралія заявили про намір спільно налагодити виробництво 155-мм снарядів. А Україна тим часом оголосила, що досягла домовленостей з країнами-членами НАТО про виробництво різних видів боєприпасів на заводах за межами країни.
Відкритої інформації про «гонку озброєнь» з боку росії мало, стверджує Bloomberg, але очевидно, що кремль теж зосередив російську економіку на військовому виробництві. Міністр оборони рф Сергій Шойгу заявив, що у 2022 році російська армія збільшила закупівлі боєприпасів приблизно вдвічі, а цього року витрати на системи озброєння зростуть на 50%. «У нас немає обмежень щодо фінансування», — заявив російський диктатор путін співробітникам Міноборони в грудні.
За словами високопоставленого європейського дипломата, який побажав залишитися неназваним, однією з найбільших перешкод для збільшення виробництва боєприпасів є “рефлекс” деяких країн НАТО закуповувати зброю та боєприпаси для власних систем самостійно, а не співпрацювати у цьому питанні з іншими країнами. Зі слів дипломата, якщо країни НАТО об’єднали б замовлення, це би пришвидшило виробництво.
Як повідомляла «Полтавська хвиля», зростання військового виробництва для потреб армії окупантів допомагає підтримувати російську промисловість, компенсуючи значну частину шкоди, завданої міжнародними санкціями та іншими економічними наслідками повномасштабного вторгнення в Україну.
Подякуй авторам!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.