«Налаштовані рішуче»: у Полтавській ОДА розповіли, як готуються дати відсіч російській агресії

31 січня на апаратній нараді Полтавської ОДА керівники підрозділів захисту населення прозвітували, як триває підготовка до введення у країні надзвичайного стану і можливого наступу російських військ.

poltavska-khvilia_xcwi/oup1-_b7g.jpeg
(Фото — Полтавська ОДА)

Начальник ГУ Нацполіції у Полтавській області Євген Рогачов запевнив, що за необхідності поліцію переведуть на особливий стан ведення служби. Органи поліції готові до введення воєнного стану.

poltavska-khvilia_xcwi/fkC1-_xnR.jpeg
Євген Рогачов (Фото — Полтавська ОДА)
«У такому разі буде залучено весь особовий склад ГУНП. Особовий склад повністю укомплектовано, забезпечено транспортом, боєприпасами і засобами захисту. Ми налаштовані рішуче», — розповів Євген Рогачов.

Зі слів заступника начальника штабу зони територіальної оборони Юрія Писуна, у межах Полтавської області формується шість військових частин територіальної оборони, які кадрово складатимуться з 5 батальйонів по 45 людей і управління бригади — 89 осіб. У разі виникнення надзвичайної ситуації бригаду буде розгорнуто і її чисельність становитиме близько 3500 чоловік.

«Наразі плани територіальної оборони відпрацьовані, уточнені, збройні сили готові до застосування за призначенням», — наголосив Юрій Писун.

Командир військової частини 3052 Нацгвардії України Сергій Регеда розповів, що у разі введення воєнного стану полтавська військова частина переформатується у 32 полк чисельністю 3500 осіб. За його словами, полк виконуватиме такі завдання:

  • стрілецька рота базуватиметься у Полтаві для охорони громадського порядку, охорони та оборони Полтавської ОДА;
  • решта 5 батальйонів формуються у місті Павлоград і беруть під охорону 25 важливих об'єктів.

За словами першого заступника начальника ГУ ДСНС в Полтавській області Олега Горбенка, територіальні громади області розробляють плани реагування у надзвичайних ситуаціях.

Підрозділи головного управління готові до виконання дій за призначенням і мають у розпорядженні: пожежні автоцистерни, спеціальні аварійно-рятувальні машини, пожежні аварійно-рятувальні автомобілі, автопідйомну техніку, насосне обладнання, засоби подолання водних перешкод, інженерну техніку, пункти обігріву, техніку для обігріву приміщень, пересувні електростанції, мобільні електростанції. Можливе також залучення піротехнічного підрозділу, підрозділу радіаційного та хімічного захисту, повідомив Олег Горбенко.

Наріжним каменем системи цивільного захисту і взагалі безпеки громадян є система оповіщення, вважає т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Віктор Стеблянко. За його словами, система оповіщення області знаходиться у робочому стані і повністю працездатна.

poltavska-khvilia_xcwi/HAyxa_b7R.jpeg
Віктор Стеблянко (Фото — Полтавська ОДА)
«Кращі системи оповіщення були раніше лише в Луганській та Донецькій областях», — зазначив Віктор Стеблянко.

Він також розповів, що додатково у Горішніх Плавнях уже збудували сучасну систему оповіщення, яка має розширений перелік функцій. За переконанням Віктора Стеблянка, таку систему на додачу до вже наявних мають збудувати всі громади.

poltavska-khvilia_xcwi/zg2Mc_bnR.png

Захисні споруди є в достатній кількості, повідомив Віктор Стеблянко. Крім того, для населення є найпростіші укриття, тобто підвали житлових будинків.

poltavska-khvilia_xcwi/GggVc_b7g.png

Віктор Стеблянко також відзвітував, що на території області є Кременчуцька ГЕС, і у разі аварії на станції можуть бути затоплені 70 населених пунктів, евакуації потребуватимуть 200 000 осіб. У зв'язку з цим громади вже розробили й узгодили плани евакуації. Спеціалізовані служби забезпечені засобами цивільного захисту, у тому числі сучасними, сказав Віктор Стеблянко.

«Регіональний матеріальний резерв укомплектований: є близько 30 тонн пального, крім того, є можливість забезпечити польовим табором 300 ліквідаторів будь-якої надзвичайної ситуації», — повідомив Віктор Стеблянко.

poltavska-khvilia_xcwi/q8atclbng.png

Начальник Управління СБУ в Полтавській області Євген Борзілов запевнив, що повідомлення про мінування — це елемент впливу для дестабілізації ситуації в регіоні.

«Зараз ми маємо бути згуртовані й готові до відсічі», — сказав Євген Борзілов.

Раніше ми писали, що полтавську бригаду тероборони укомплектували на 70%.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар