«Не ховався за званням» — у Полтаві відкрили меморіальну дошку бійцю «Азову» Віталію Грицаєнку

11 квітня на фасаді школи №20 дружина військового Вікторія Грицаєнко разом із сином відкрила дошку бійцю «Азову», Герою України Віталію Грицаєнку.

poltavska-khvilia_xcwi/D_HtLlY4g.jpeg
«Віталія вже більше як рік немає поруч, але я відчуваю його постійну присутність. Щохвилини, щодня він у моєму серці. Взявши до руки зброю він боровся за всіх нас, щоб захистити своїх рідних, своє місто, свою державу від ворожої навали», — говорить дружина Вікторія.

На меморіальній дошці висічений барельєф Віталія Грицаєнка з позивним «Гоголь». Нижче нанесений підпис — Герой України (посмертно), капітан, заступник командира ОЗСП «Азову». Поряд із дошкою стоять «азовці», які тримають прапори та зброю.

На площі біля школи у «британці» стоїть побратим «Гоголя». Військовий з позивним «Карл» згадує про Грицаєнка як капітана, який ніколи не ховався за своїм званням, а воював пліч-о-пліч з іншими в епіцентрі боїв за Маріуполь.

«Відповідав за бойову підготовку. Тобто, полк "Азов", зараз вже бригада, зобов'язані Віталію за наш рівень. Він навчав на курсах важкого озброєння, офіцерських курсах. Він вивів підготовку на принципово новий рівень, який всі побачили під час боїв за Маріуполь, коли ми билися в складі всього полку. Важко казати. Вже більше як рік пройшов, а я досі не змирився. Для мене Віталій ще живий. Таке відчуття, що він поїхав і не дзвонить. Він був дуже енергійною людиною, сімейною, компанійською. Знаходив з усіма загальну мову, адже йому потрібно було всіх навчити. Він міг підібрати ключ до кожного бійця. Віталію вистачало терпіння, мотивації. Коли почалися бої за Маріуполь Віталій був на посаді заступника командира полку. Він жодного разу не намагався сховатися за званням, за посадою. Він не міг уявити, як він буде десь в бункері, а його учні битимуться без нього. Тобто з перших днів він завжди був на передовій. У найважчих боях в центрі, Віталій був в епіцентрі. На жаль, він там загинув».

Вшанувати пам'ять прийшов побратим «Мальфар». «Азовець» каже, що завдяки бойовій підготовці, яку проводив «Гоголь», військові дали достойний бій окупантам у Маріуполі.

«Справді людина честі. Людина, яка виховала і зростила велику кількість військових нашого підрозділу, які обороняли Маріуполь та увійшли у світову історію. Саме на його руках, його роботі є велика заслуга — наші воїни дали достойний бій противнику в Маріуполі. Саме його робота дала такий значний результат. Завжди ставимо його за приклад як людину, яка була високовмотивована, працювала, билася, нищила ворога до останнього навіть у найважчі моменти».

Довідка:

Віталій Грицаєнку народився у Полтаві. Закінчив місцеву школу №20. З 2014 року брав участь в АТО та ООС. У 2015 році вступив до лав «Азову». Обіймав військову посаду навідника вогневого розрахунку мінометного взводу в Маріуполі. Під час повномасштабного вторгення брав участь в обороні Маріуполя. Поліг у бою 19 березня 2022 року.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар