(Не)виконані обіцянки: чого варті слова полтавських політиків (відео)

У мережі все частіше почали говорити про можливі вибори, тож місцеві політики дарма часу не витрачають й починають проводити свої передвиборчі кампанії, хоч і неофіційно. Детальніше про це розповімо згодом. А сьогодні на прикладі минулих років згадаймо чи можна довіряти словам політиків. Про невиконані обіцянки влади – розповідаємо у відео.

Обіцянки вічні

У Полтаві можна вічно дивитися як ремонтують дороги, прибирають сніг взимку та як горить Макухівське сміттєзвалище. Чиновники вже понад десять років обіцяють розв'язати цю проблему.

poltavska-khvilia_xcwi/voRNvj4NR.jpeg
Макухівське сміттєзвалище

У 2015 році тодішній кандидат у мери Андрій Матковський у своїй передвиборчій програмі пообіцяв ліквідувати звалище.

Підхопив це й ексмер Полтави Олександр Мамай й у 2021 році після протестів жителів Макухівки підписав меморандум щодо ліквідації звалища.

poltavska-khvilia_xcwi/p_dbvC4Ng.jpeg
Олександр Мамай. Фото: «Полтавська хвиля»

Ще одна вічна обіцянка, яка пов’язана зі сміттєзвалищем, будівництво переробного заводу. Здається, чи не усі місцеві політики паразитували на цій темі. Започаткував цей тренд знову ж таки Матковський, у 2006 році політик навіть намагався шукати інвесторів та анонсував будівництво.

Майже ідентичні речі говорив й Мамай, а у 2012 році в облраді підписали меморандум стосовно будівництва заводу. Тоді планувалося, що на повну потужність підприємство запрацює через два роки.

Однак, Макухівське сміттєзвалище досі наповнюється новими відходами та горить по кілька разів на квартал, а сміттєпереробного заводу в області так і не збудували.

Обіцянки не такі давні

З початком повномасштабного вторгнення до Полтавської області приїздило багато переселенців, тому у травні 2022 року тодішній очільник області Дмитро Лунін заявив про наміри побудувати постійне житло для переселенців у мікрорайоні Лазурному.

poltavska-khvilia_xcwi/bWSfvj4Ng.jpeg
Дмитро Лунін, ексочільник Полтавської ОВА

Тоді Лунін говорив, що завершити будівництво мають до кінця 2022 року, щоб люди могли заїхати у квартири до початку морозів, проте станом на 2024 рік будівництво так і не розпочалося.

Бездіяльність політиків можна продемонструвати й на прикладі будинку на вулиці Квітучій, де торік вибухнув газовий балон. Там повилітали вікна й серйозно постраждала система опалення.

poltavska-khvilia_xcwi/xv-QDjVNR.png
Пошкоджений будинок на вул.Квітучій

Місцева влада в перші місяці надала мешканцям будинку незначну матеріальну допомогу. Тоді ж у листопаді Управління ЖКГ оголосило тендер на ремонт за п’ять мільйонів гривень. Його скасували, бо члени виконкому розкритикували цінник. А згодом переоголосили. Мешканці багатоповерхівки другу зиму поспіль не можуть повернутися до своїх квартир.

Схожа ситуація з переоголошенням тендеру склалася довкола серпантину в селищі Червоний шлях. Зсув дороги там почався ще восени 2023 року. Рік тому для ремонту аварійної ділянки замовили проєкт, який обіцяли розробити до кінця весни.

poltavska-khvilia_xcwi/YxE9Dj4Ng.png
Зсув на серпантині у селищі Червоний Шлях. Фото: Суспільне.Полтава

Проте цей тендер влітку переоголосили, адже проєктанти не вклалися в терміни й помилилися з технічними показниками. За попередніми даними, ремонт, який ще навіть не починали, мають завершити до кінця січня 2025 року. Схоже, список вічних обіцянок скоро поповниться.

Розповідати про невиконані обіцянки влади можна довго, адже їх точно більше ніж ми зібрали. Це та інші відео про життя у Полтаві – шукайте й дивіться на нашому YouTube-каналі.


Робота над цим матеріалом стала можливою завдяки проєкту Fight for Facts, що реалізується за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Марія Тристан

Ще з рубрики: "Відео"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар