Ніж з якої сталі краще купити для того, щоби використовувати на кухні вдома?

На перший погляд, кухарський ніж може здатися простою та не такою вже й важливою річчю. Але спробуйте без нього приготувати щось більш-менш серйозне!

Саме цьому важливість гарного гострого ножа на кухні важко переоцінити. Зрештою, від того, наскільки зручний та якісний ваш кухонний ніж, залежить не лише якість вашого обіду, але і цілісність (та кількість) ваших пальців. Як ви розумієте, у кожному жарті є лише доля жарту.

poltavska-khvilia_xcwi/lRDdpltIg.jpeg

Сучасний ринок кухарських ножів настільки різноманітний, що вибір справді гарного ножа може стати складним завданням. Як вибрати між японським та німецьким ножами? А може вам не потрібний жодний з них? Вуглецева сталь чи нержавіюча? Ніж за 200 гривень чи ніж за 2000?

Багато в чому на властивості, якість та ціну ножа впливає сталь з якої він виготовлений.

Давайте розглянемо основні типи сталей та їх властивості, а також проведемо деякі паралелі та перпендикуляри між домашньою та професійною кухнями.

Вуглецеві сталі: гострота, твердість та складнощі

Вуглецева сталь, як зрозуміло з назви, містить велику кількість вуглецю. Це надає їй великої твердості.

При правильному підході вуглецева сталь заточується до феноменальних показників гостроти. І зберігає цю гостроту тривалий час.

Однак, головний її недолік – схильність до корозії. Деякі ножі з вуглецевої сталі, можуть заіржавіти швидше, чим ви приготуєте обід. Ну а найбільш тверді сорти вуглецевої сталі (наприклад ті, що використовуються в дорогих японських ножах) можуть бути крихкуватими та вимагати обережного використання.

Професійні шеф-повари часто вибирають саме ножі з вуглецевої сталі бо цінують їх гостроту. Але для домашньої кухні такий ніж може бути занадто дорогим та "капризним".

Нержавіючі сплави: зручність, компроміси та мусат

Нержавіючі сталі розроблені для подолання недоліків вуглецевих сталей. Вони стійкі до ржавчини та більш пластичні, а тому куди менш крихкі.

Але ця пластичність є і головним їх недоліком. Нержавіючі сталі куди гірше тримають гостроту, чим вуглецеві. Саме тому на кухні, де використовують ножі із нержавіючої сталі, мусат – обов’язкова річ.

Пластичні ріжучі кромки не стільки тупляться, скільки зминаються, а регулярна обробка на мусаті їх вирівнює і робить знову гострими. Це зовсім не складно і не важко.

Але братися за мусат треба регулярно. Краще за все – після кожного використання ножа.

Старі сорти нержавіючих сталей втрачали гостроту дуже швидко. Сучасні – куди більш витривалі в цьому плані. Тому багато що залежить від того, з якої саме нержавійки зроблені ваші ножі. Зазвичай радять 1.4116, 3Cr13MoV, AUS 8.

І ще, радимо завжди мити ваші ножі з нержавіючої сталі вручну і не класти їх до посудомийної машини. Навіть якщо робити це дозволяє сам виробник ножів. Повірте, ваші ножі віддячать вам за це довгими сроками вірної служби.

Вибір нержавіючої сталі робить ніж менш вибагливим до догляду, стійким до вічної кухонної вологи, рослинних соків, біологічних речовин з м’яса та морепродуктів, але при цьому може вимагати дещо більш частого правлення на мусаті, а інколи і заточування на точильному камені.

Все ж, за умов вибору якісної сталі, кухонні ножі з нержавійки можуть бути ефективними помічниками на домашній кухні довгі роки.

Кераміка: “не розбивай мої мрії”

Ножі з керамічним лезом гарантують вражаючу твердість та абсолютну стійкість до корозії. Вони легкі та гігієнічні. Вони зберігають гостроту максимально тривалий період.

Однак, їх слабкість – низька стійкість до ударів та механічних навантажень. Керамічні ножі не люблять падінь на підлогу або грубого поводження. Це важливо враховувати, особливо за умов регулярної активної експлуатації.

Висновки: вибір залежить від задач

Вибір між вуглецевою, нержавіючою та керамічною сталями залежить від ваших власних уподобань та потреб.

Професіональний повар може вибрати вуглецеву сталь, бо для нього важлива гострота ножа.

Тоді як господар на власній кухні може більше цінувати зручність та невибагливість нержавіючої сталі чи легкість та простоту керамічних ножів.

Найкращий варіант, що підійде саме для вас залежить від саме вашого підходу до готування, умінь доглядати за ножами та індивідуальних уподобань. Найважливіше – зробити обдуманий вибір, щоби ваш кухонний ніж відповідав саме вашим потребам.

Використовуючи цей практичний підхід до вибору, ви гарантовано знайдете ідеальний інструмент для своєї кухні.

Джерело - https://grandway.ua/catalog/nozhi-kuhonnye/

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар