Новий штам коронавірусу: наскільки він небезпечний

Світом почав розповсюджуватися новий штам коронавірусу, який поки носить назву С.1.2.

Ця версія ковіду вперше була зафіксована в ПАР у січні 2021 року. Наразі він розповсюджується по Китаю, Великобританії, Швейцарії, Португалії та іншим країнам.

Що відомо про штам коронавірусу C.1.2.

Поширення штаму в південно-африканській республіці супроводжується черговим сплеском захворюваності. Його пік був у середині липня. За добу реєстрували по 22 тисячі випадків. Зараз нові випадки пішли на спад. Але, на відміну від двох попередніх хвиль ковіду, нанівець нова хвиля не сходить. Щодня хворіють по 12 тисяч осіб.

Досліджень C.1.2. небагато. Поки лише відомо, що цей варіант ковіду включає в себе багато мутацій і поширюється швидко. Чи ефективні вакцини проти штаму — на сьогодні інформація відсутня.

Що кажуть ВООЗ і вчені про новий штам.

У ВООЗ повідомили, що штам C.1.2. на сьогодні не включений в список варіантів, які викликають інтерес або занепокоєння. Там запевнили, що циркуляція наростає, але дослідження і спостереження все одно тривають.

В організації додали, що в центрі уваги ВООЗ зараз штами альфа, бета, гамма і дельта. Вони легше поширюються, викликають важкий перебіг хвороби і змінюють клінічну картину, сильно б'ють по імунній системі і можуть мати негативні наслідки.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар