«Ну що, почалось!»: у Полтаві назріває новий скандал з приводу літніх майданчиків

У Полтаві по вулиці Соборності почали відкриватися літні майданчики. І якщо деякі – лише виставлені столики та парасольки, то інші вмонтовують прямо в землю, пошкоджуючи асфальт чи плитку.

Про один із таких літніх майданчиків від закладу, власником якого є депутат ПМР Олександр Калуцький, написав Вадим Ямщиков на своїй сторінці у Facebook.

Кореспондентка «Полтавської Хвилі» поспілкувалася із Вадимом Ямщиковим, який ще у 2018 році був членом комісії з благоустрою Полтави.

Як зауважив пан Вадим, оці великі конструкції не мають стояти в місті.

«Згідно з чинного законодавства, літній майданчик – це винесені столики із накриттям біля закладу громадського харчування. Накриття це має складатися з простої і легкодоступної конструкції – як, наприклад, великі парасолі. Раніше, до 2018 року у Полтаві було дуже багатопорушень цих правил. У підприємців навіть було «змагання» з того, хто зробить більшу та складнішу конструкцію, яку навіть не прибирали на зиму. Деякі мали бар та водовідведення у дощоприймачі. Це призводило до появи поганого запаху у центрі міста та до того, що забивалися дощопримачі. Після 2018 року по вул. Соборності ми змінили всі літні майданчики на ті, які відповідають нормальному зразку. Також випустили лист рекомендаційного характеру, де описано, якими мають бути майданчики. І вже у 2020 році у Полтаві відкрилися літні майданчики європейського зразка, які не закривали фасад будівель, не мали втручання у архітектурні об'єкти навколишнього середовища і були з озелененням», – зауважив він.

Проте після перемоги Олександра Мамая на виборах усе змінилося.

«Він створив закриту від усіх комісію, на якій вирішувалися, кому надати дозвіл на встановлення літнього майданчика, і яким він має бути. Особливо роздають дозволи своїм – наприклад, Олександр Калуцький, заклад якого будує вищезгаданий майданчик, є депутатом від партії Мамая «За майбутнє», – розповів Вадим Ямщиков.

За його словами, конструкція літнього майданчика вищезгаданого закладу Калуцького вже капітальна, йде втручання і пошкодження плитки. І сама конструкція перекриває як фасад будівлі, так і дорогу пішоходам.

Що ж робити?

Як вважає Ямщиков, полтавці не мають мовчати, оскільки це все порушення архітектурного вигляду їхнього міста.

«По-перше, люди мають показати свою «громадськість» і свідомість, своє невдоволення тим, що відбувається. Яким чином? Це можуть бути акції протесту, написання петицій. По-друге, не відвідувати заклади-порушники, не підтримувати їх фінансово. По-третє, міська влада повинна мати відкриті і прозорі правила по наданню дозволів. Чого і треба вимагати», – відповів він.

Що каже інша сторона

Як зауважив Олександр Калуцький, вищезгаданий заклад – не його. Він лише здає приміщення в оренду.

«Це не зовсім мій заклад, я його здаю в оренду. Це по-перше. По-друге, усі документи та дозволи є, без них би ніхто нічого не будував. Ми подавали у міськраду візуалізацію майбутнього літнього майданчика та його розміри – все відповідає заявленому. Більше того, всі дозволи та документи ми показували жителям будинку, його управляючому та поліції, яка приїздила з перевіркою. Цей майданчик ми ставимо щороку, і кожен рік є ті, хто обурюється. Ми до цього звикли», – розповів Олександр Калуцький.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар