Одному з убивць депутата Супруненка відмовили в оскарженні вироку

Одному із засуджених за вбивство миргородського депутата від «Свободи» Олега Супруненка відмовили у касації. У в'язниці Хачатур Хачатрян проведе 9 років.

Вбивство сталося на початку липня 2017 року. Вирок членам злочинної групи винесли 2 лютого 2019 року. У березні 2021 року справа дійшла до касаційного суду.

Хто такий Олег Супруненко?

poltavska-khvilia_xcwi/-5EG_yXGR.jpeg
У грудні 2017 року Олегу Супруненку посмертно надали звання «Почесний громадянин міста Миргорода»

З 2015 року Олег Супруненко був депутатом Миргородської міської ради Полтавської області сьомого скликання від політичної партії «Свобода». Він також був громадським активістом. Працював токарем.

У грудні 2017 року, уже посмертно, йому надали звання «Почесний громадянин міста Миргорода».

Хто нападники?

  • Хачатур Хачатрян — депутат міськради від «Радикальної партії Олега Ляшка», працював тренером у місцевій школі;
  • Руслан Хачатрян — брат Хачатура;
  • Олександр Гребенюк —знайомий Хачатряна, жив у селі миргородського району, працював електромонтером;
  • Левон Марданян — родич Хачатряна, мав власний бізнес.

Троє чоловіків, крім Левона Марданяна, згідно з результатами слідства, входили до злочинної групи.

Що сталося у липні 2017 року?

Замовив напад на Супруненка Хачатур Хачатрян. За даними слідства, він був ініціатором створення злочинної групи.

poltavska-khvilia_xcwi/hNJhlsXGg.jpeg
Хачатур Хачатрян та Левон Марданян

Причиною нападу, як під час допитів пояснив Хачатур Хачатрян, стали розбіжності у політичних поглядах.

До нападу чоловіки готувалися протягом двох тижнів: стежили за Супруненком, вивчали графік його роботи, маршрут, яким він їздить додому. Заздалегідь знайшли і безлюдне місце.

poltavska-khvilia_xcwi/P-AUlyuMg.jpeg
Олег Супруненко

12 липня 2017 року Супруненко виїхав із роботи після першої ночі. Злочинці чекали на нього у запланованому місці. Спершу Хачатур Хачатрян вибіг на дорогу та збив Олега з велосипеда. Коли той опинився на землі, чоловіки почали бити його ногами, кулаками та підготовленою зброєю: бейсбольними битами, топорищем та арматурою.

Супруненко отримав відкриту черепно-мозкову травму, численні крововиливи, перелом тім'яної кістки, забійні рани голови, чисельні переломи, зокрема — ребер, ран на тулубі, переломів лопаток, гематом на ногах.

Дружина Олега Аніка розповіла, що чоловік зателефонував їй та сказав, що їде додому. Через пів години вона зателефонувала до поліції. Адже Олег на дзвінки уже не відповідав, додому він так і не приїхав. Олега Супруненка знайшли обабіч дороги непритомним. Поруч був велосипед, а от особистих речей не виявили.

Через місяць депутат помер у лікарні. Згідно з висновком судово-медичної експертизи, смертельними були травми голови.

Згодом оперативники затримали трьох винних. Руслан Хачатрян досі переховується від слідства. Подейкують, що він втік до Росії.

Покази засуджених

Хачатур Хачатрян винуватість визнав лише частково. Суду пояснював, що він не хотів вбивати Супруненка, мав намір лише залякати. Адже наприкінці квітня вони посварилися під час сесії міської ради. Також він розповів, що «свободівець» йому погрожував і навіть підпалив автівку.

Хачатрян начебто боявся повторного нападу, тому був вимушений, разом із членами своєї родини, постійно вночі чергувати біля будинку, відвозити на роботу та до школи дружину та неповнолітню дочку.

Тієї ночі Хачатрян, як він сказав під час допиту і на судовому засіданні, поїхав поговорити з Супруненком щодо підпаленої автівки. Супруненко ж почав погрожувати Хачатряну підпалом будинку.

poltavska-khvilia_xcwi/7d9wlyuGg.jpeg
Хачатур Хачатрян

Засуджений не стерпів і почав бити депутата. Після цього його відтягнули й посадили до автівки.Згодом до авта прийшли його знайомі та брат, вони принесли рюкзак. А Олександр Гребенюк сказав, що він кілька разів ударив Супруненка, адже той не хотів віддавати речі. Зважаючи на все це, сказав Хачатрян, він просто фізично не міг завдати настільки тяжких тілесних ушкоджень Супруненку.

Олександр Гребенюк причетність до злочину визнав повністю ще у березні 2018 року. Він одразу ж уклав угоду з прокурором та поїхав до в'язниці.

Левон Марданян

poltavska-khvilia_xcwi/Wit3lsuMg.jpeg
Левон Марданян

Чоловік також не заперечував, що тієї ночі був разом із нападниками. Але він запевняв, що просто стояв поряд. Лише згодом, коли Супруненка уже почали бити, він також підбіг та кілька разів ударив по ногах. Слідством же було встановлено, що Левон бив Супруненка металевою битою.

Вирок

Вирок суд першої інстанції виніс у лютому 2019 року. Усіх трьох нападників відправили до в'язниці:

  • Хачатур Хачатрян отримав десять років позбавлення волі.
  • Левон Марданян отримав чотири роки та шість місяців в'язниці.
  • Олександр Гребенюк проведе за ґратами сім років.

З Хачатура Хачатряна та Левона Марданяна також мали стягнути по півмільйона гривень на відшкодування моральної шкоди дружині та батькам Олега Супруненка.

Хачатур Хачатрян та Левон Марданян оскаржували рішення в апеляційному суді. Вирок Марданяну залишили без змін, а Хачатряну зменшили до 9 років. Урізали й суму моральної компенсації батькам — до 100 тис грн.

Нині лише Хачатрян подавав касацію. Проте у її розгляді відмовили.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар