Окупанти зосереджують велику кількість боєприпасів біля ЧАЕС: там уже горить ліс

Окупанти розгорнули у місті Чорнобиль тимчасовий пункт управління угрупуванням військ Східного воєнного округу. Там вони зосередили велику кількість некондиційних боєприпасів, які можуть вибухнути в будь-який момент.

Про розгортання військ у зоні відчуження розповідають у щоденному зведенні Генштабу ЗСУ.

poltavska-khvilia_xcwi/OR18lNs7g.jpeg

Як повідомляють у Генштабі, скупчення російських військ та техніки поблизу Чорнобильської АЕС підвищує ризик пошкодження ізоляційних споруд:

«Таке пошкодження неминуче призведе до потрапляння в атмосферу значної кількості радіоактивного пилу та зараження ним не лише України, але й інших країн Європи. Окупаційні війська РФ ігнорують загрози та застереження та продовжують транспортувати і зберігати значну кількість боєприпасів в безпосередній близькості від атомної станції».

Як вказують у Генштабі ЗСУ, окупанти створили транспортний коридор снарядів з Гостомельської області на відстані в декількасот метрів від ізоляційних споруд атомної станції. А склад боєприпасів ворог влаштував у Чорнобилі.

Також у Генштабі розповідають про те, що окупанти почали використовувати старі та некондиційні припаси, що значно підвищує ризик детонації таких припасів навіть при транспортуванні:

«За наявною інформацією, російські окупаційні війська дедалі частіше використовують старі та некондиційні боєприпаси. Це підвищує ризик їхньої детонації навіть при завантаженні та транспортуванні. Факти такої самодетонації боєприпасів на російських військових складах та арсеналах є добре відомими та відбуваються регулярно».

Варто зазначити, що Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці Facebook попередила про горіння лісу в зоні відчуження через бойові дії:

«Внаслідок горіння в атмосферу вивільняються радіонукліди, які переносяться вітром на значні відстані. Це загрожує радіацією Україні, Білорусі та країнам Європи. Через вітряну та суху погоду інтенсивність і площа пожеж збільшаться, що може спричинити надмасштабні пожежі, з якими важко впоратися навіть у мирний час».

Нагадуємо, що в інформаційному потоці, важливо не розпорошуватись на сотні джерел, аби зберігати спокій. Ми замість вас моніторимо всі офіційні джерела та оперативно збираємо в одному місці всю найсвіжішу та перевірену інформацію:

Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар