Олексій Чепурко: «У Полтаві продовжують діяти корупційні схеми з утилізацією побутових відходів»

Цивілізовані методи поводження зі сміттям економічно вигідні для міста. Про них завжди багато говорили, але практичне втілення припало лише на короткий період у 2019-2020 роках.

Саме тоді заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко запровадив роздільне збирання сміття з подальшим сортуванням. Були встановлені спеціальні баки, КАТП-1628 займалося відбором вторсировини з її подальшою реалізацією. Завдяки цьому воно отримувало на рік близько 3 мільйонів гривень прибутків.

poltavska-khvilia_xcwi/5UDMO-5Sg.jpeg

Після повернення Мамая все це згорнули. Ефективні новації явно суперечили звичній налаштованості колишньої влади на корупційні схеми. Нова полтавська влада теж не відновила процесу, а контейнери для роздільного збору використовують не за призначенням.

poltavska-khvilia_xcwi/0W_MOa5Sg.jpeg

Це, звичайно, не значить, що сміття не сортують і не продають. Тільки роблять це «спеціально навчені люди» і виручені гроші йдуть у чужі кишені. Давайте порівняємо: тоді середня ціна була 5 гривень за кілограм. Зараз — близько 12-13 гривень. Відповідно, тепер комунальне підприємство може отримувати більше коштів, десь 7 мільйонів. Нагадаю, що КАТП-1628 – збиткове, тому гроші їм дуже знадобляться. Натомість вони беруть дотації з міського бюджету, збільшують тарифи для мешканців. Невже це адекватний управлінський підхід? І я, і тодішній керівник КАТП-1628 Тарас Бойко неодноразово нагадували відповідальним за ЖКГ: практику цивілізованого поводження з відходами потрібно повернути. Ми показували, як це функціонувало і що необхідно зробити, щоб його відновити.

poltavska-khvilia_xcwi/DbDVOacSR.jpeg

На жаль, ситуація не змінюється. Владі бракує волі, компетентності чи, можливо, є інші, непублічні причини. Факт лишається фактом: усі схеми Мамая, особливо щодо сміттєзвалища і КАТП-1628, працюють далі.

Олексій Чепурко, заступник голови Полтавської обласної ради, член Полтавського міськвиконкому


Тексти, розміщені в розділ «Блоги», створено сторонніми особами, які висловлюють субʼєктивну думку. Редакція інтернет-видання «Полтавська хвиля» може не поділяти позицію авторів і не несе відповідальності за достовірність та тлумачення наведеної інформації.

Олексій Чепурко

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар