Онлайн-аукціони на Полтавщині: Особливості приватизації державної та комунальної нерухомості

Процес приватизації державного чи комунального майна в Україні став вже звичним явищем. Зараз можливість приватизації таких об'єктів доступна широкому колу потенційних інвесторів — достатньо взяти участь у державних онлайн-аукціонах.

poltavska-khvilia_xcwi/4VeVr1uVR.jpeg

Завдяки приватизації державне чи комунальне майно не простоює і не знецінюється, а використовується раціонально, приносячи дохід у бюджети. А нові власники нерухомості – реалізовують свої проєкти.

«З початку відновлення малої приватизації з осені минулого року ФДМУ вдалось залучити в держбюджет більше 2,5 млрд грн інвестицій. Те, що на збиткові об’єкти державного майна є попит серед українських підприємців — це дуже позитивний сигнал. Це відновлення чи створення нового бізнесу на базі проблемного активу. Це погашення накопичених боргів. Це нові робочі місця і збільшення податків до державного та місцевого бюджетів. Це створення допоміжної інфраструктури. Так працюють механізми ринкової економіки, і саме вони допоможуть нам у відбудові країни», — говорить Рустем Умєров, Голова ФДМУ.
poltavska-khvilia_xcwi/XIeS9JX4g.jpeg

Якщо говорити про переваги участі у приватизації держмайна, то основними є:

  • можливість придбати об'єкти за нижчою стартовою ціною, ніж комерційні обʼєкти;
  • пріоритетне право викупу земельної ділянки під об'єктом;
  • соціальна відповідальність та патріотизм — кошти від продажу держмайна спрямовуються на підтримку Сил оборони.

Всі продажі об’єктів малої приватизації відбуваються на прозорих аукціонах.

poltavska-khvilia_xcwi/8OZDrJXVR.jpeg

Прозорро.Продажі – це своєрідна база унікальних об'єктів. На сайті можна знайти всі доступні позиції з приватизації державного і комунального майна, за які можна торгуватись. Крім надійності угоди, ринкової вартості та швидкого процесу приватизації об’єкта, є ряд інших переваг Прозорро.Продажі:

  • унікальність обʼєктів. Тільки держава може виставити на приватизацію порт або спиртзавод і тільки громада, наприклад – частину будівлі у центрі Полтави;
  • прозорість. Після завершення аукціону кожен в системі може побачити, хто та з якими сумами змагався і в результаті приватизував обʼєкт;
  • фахова допомога персонального менеджера. Після реєстрації на одному з понад 40 акредитованих майданчиків, кожен учасник аукціону отримає супровід;

На сайтах Прозорро.Продажі та ФДМУ постійно оновлюється список державних активів, доступних для приватизації з повною інформацією про них: опис, фото, документи, дата аукціону і стартова ціна. Нагадаємо, що комунальною власністю розпоряджаються органи місцевого самоврядування, а державною – держава. Відповідно, вони і створюють умови та вимоги щодо користування своїм майном та отримують доходи – у державний чи місцевий бюджети.

poltavska-khvilia_xcwi/nFpN91X4R.jpeg

Процедура така:

  • потрібно зареєструватися на одному з майданчиків електронної торговельної системи Прозорро.Продажі;
  • підготувати необхідний пакет документів;
  • подати заявку на участь і запропонувати свою ціну;
  • платити гарантійний (20% від стартової ціни лота) і реєстраційний (1200 грн) внески.

Приватизація державного майна через електронну торгову систему Прозорро.Продажі допомагає під час війни заробляти гроші до державної казни. А кошти від приватизації комунальної власності наповнюють місцеві бюджети. До прикладу, від початку повномасштабного вторгнення таким чином місцеві бюджети Полтавської області заробили понад 1,7 мільйона гривень.

«Органи місцевого самоврядування Полтавської області провели 13 успішних аукціонів з приватизації майна від початку великої війни. При цьому, стартова ціна цих об’єктів на електронних торгах зросла на 66%. Відтак на місцях реалізують майно за ринковими цінами, а підприємці отримують прозорість та гарантію угоди», — пояснює Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі.

Для держави та органів місцевого самоврядування, приватизація – це можливість збільшити надходження до бюджетів і залучити інвестиції. А для сформованого бізнесу чи підприємців-початківців – реальний шанс втілити у життя свою бізнес-ідею. За оновленнями на ринку об’єктів приватизації можна стежити у телеграм-каналі ФДМУ та на сторінці Прозорро.Продажі у Facebook.

*Цю статтю створено за підтримки американського народу для проєкту "Діяльність у рамках реформи державних підприємств України" (SOERA), який фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди Агентства США, проєкту "Діяльність у рамках реформи державних підприємств України" (SOERA) або уряду.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар