23 липня триває онлайн-сесія Полтавської міської ради. На засідання винесли питання підтримки військових, місцевих доріг, освітньої галузі, медицини, земельні питання, а також оренди та аукціонів.
20:36. Засідання сесії міськради завершилося.
20:23. У міськраді не ухвалили питання щодо відшкодування коштів людям за встановлення сонячних панель. Адже лише 7 депутатів проголосували «За».
20:03. 25 депутатів підтримали рішення про врегулювання роботи електросамокатів. Депутат Вадим Ямщиков розповів про те, що часто надходять скарги від полтавців щодо роботи самокатів по місту, тому відповідне рішення має допомогти вирішити проблему. Планується встановити певні обмеження щодо швидкості самокатів.
19:50. На сесії погодили розміщення споруд інженерної інфраструктури на вулиці Польській. 29 депутатів проголосували за відповідне рішення.
19:39. Також депутати ухвалили рішення про вступ до Всеукраїнської асоціації громад. Катерина Ямщикова наголосила, що вступ до таких організацій безкоштовний.
19:29. Депутати погодили вступ до Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об'єднаних територіальних громад».
19:23. У міськраді проголосували за рішення №72 «Про внесення змін до рішень сесій Полтавської міської ради».
18:50. Депутати погодили створення індустріального парку за 4 млрд грн у Полтаві. У концепції парку йдеться про те, що в ньому планують займатися:
- переробленням корисних копалин;
- виробництвом добрив, будівельних матеріалів та сумішей;
- переробленням сільськогосподарської продукції;
- машинобудуванням та виробництвом технологічного устаткування;
- науково-дослідним виробництвом.
18:35. У Полтаві перейменували «Центр учасників бойових дій» на «Ветеранський центр Полтави». Відповідне рішення підтримали 28 депутатів.
18:33. Сергій Каплін заявив, що на наступну сесію він винесе питання та проєкт рішення щодо будування квартир та доступного житла для ветеранів.
18:18. Ухвалили рішення про внесення змін та доповнень до програми надання підтримки переселенцям, а саме виділення коштів для організації харчування для людей, які проживають у навчальних закладах.
18:01. На сесії проголосували за питання «Про затвердження статутів закладів освіти у новій редакції». Відповідне рішення ухвалили 27 депутати, які проголосували «За».
17:40. Депутати ухвалили рішення про ремонт кількох ліфтів у Полтаві.
Перелік будинків, у яких планують відремонтувати ліфти:
- вул. Полюсна, 10 — ліфт у під'їздах №1, 2;
- пр. Миру, 18 — ліфти у під'їздах №3, 4, 8;
- вул. Кузьми Скрябіна — ліфт у під'їзді №1;
- вул. Великотирнівська, 25/2, корпус 1 — вантажно-пасажирський ліфт.
17:28. Депутати внесли зміни до статуту КП «ЖЕО №2». У проєкті рішення йдеться, що до статуту додається:
- діяльність пов’язана із забезпеченням реалізації заходів щодо розвитку систем монтажу, ремонту та експлуатації підйомних механізмів (ліфтів) на території Полтавської міської територіальної громади;
- рішень Полтавської міської ради та її виконавчого комітету з питань ремонту та експлуатації ліфтового господарства з метою поліпшення роботи ліфтового парку та якісного обслуговування населення;
- монтаж, (демонтаж), ремонт, технічне обслуговування ліфтів;
- проєктування, монтаж (демонтаж) та експлуатація об’єктів ліфтового господарства;
- проєктування, монтаж та експлуатація систем диспетчеризації ліфтового господарства;
17:13. Міська рада ухвалила програму ЖКГ зі змінами. Проєкт рішення підтримали 26 депутатів.
17:05. Депутат Денис Поліщук поставив питання до начальника УЖКГ Тараса Панасенка щодо ремонту труби водопостачання на проспекті Вавілова. За словами Панасенка, у програмі передбачені 210 тис. грн співфінансування для проведення робіт. Згодом, начальник Управління повідомить про початок робіт.
16:40. За словами заступника міського голови з питань ЖКГ Володимира Чередниченка, нині програма ЖКГ виконана на близько 61-62% від бюджету.
16:30. Начальник УЖКГ Тарас Панасенко доповів про зміни, які планують внести програми ЖКГ. Зокрема, для новоствореної дільниці технічного обслуговування ліфтів на базі КП «ЖЕО №2» планують придбати три автомобілі. Також передбачається впровадження систем диспетчеризації, придбання компʼютерної техніки з фінансуванням у розмірі 3,4 млн грн.
«Додаткове фінансування передбачає лише згідно з програмою. Бюджетом виділення коштів не передбачається», — каже Панасенко.
16:25. Проєкт рішення №49 «Про розробку документації із землеустрою на земельні ділянки водного фонду» підтримали депутати.
«Наразі проведення інвентаризація тих обʼєктів, які перебувають в користуванні, або які нам передали громади. Зараз проводимо інвентаризацію обʼєктів, на які є паспорти. Також у нас був проведений тендер на паспортизацію водних обʼєктів. За результатами будемо проводити інвентаризацію земельних ділянок під водними обʼєктами і плануємо до кінця року хоча б провести на ті, на які вже є паспорти водних обʼєктів», — коментує директорка Департаменту земельних та водних ресурсів Олена Овчаренко.
16:18. Депутати підтримали проєкт рішення №45 «Про затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок на території старостинських округів Полтавської міської територіальної громади».
«Це надасть можливість розмір орендної плати, земельний податок із застосуванням затверджених показників нормативної грошової оцінки цих земельних ділянок», — говорить директорка Департаменту земельних та водних ресурсів Олена Овчаренко.
16:00. Міська рада не ухвалила рішення щодо продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства
15:57. Депутати не ухвалили проєкт рішення щодо продовження терміну дії договорів оренди землі на території старостинських округів Полтавської міської територіальної громади.
15:56. 26 депутатів підтримали проєкт рішення, який передбачає земельні торги у формі електронного аукціону з метою продажу права оренди земельними ділянками.
«На цих земельних ділянках розміщене приватне майно. Ці земельні ділянки наразі в оренді», — коментує директорка Департаменту земельних та водних ресурсів Олена Овчаренко.
15:40. Продовжилося засідання сесії. Зареєструвалися 28 депутатів.
13:01. Секретар Полтавської міськради оголосила перерву до 14:30.
12:57. Начальник Управління ЖКГ Тарас Панасенко повідомив, що на початку липня відбувся тендер із закупівлі лафетів для перевезення генераторів. До кінця липня підрядник поставить два лафети та ще шість протягом серпня.
«Чому такий термін виготовлення? Адже це оцинковані лафети, з цинкуванням є затримка».
На попередній сесії Панасенко заявляв, що обладнання придбають до кінця червня:
«Це будуть генератори мобільного типу, які будуть доставлятися у міста найбільшої потреби», — сказав Панасенко.
12:50. Депутат Сергій Каплін пообіцяв, що на наступну сесію внесе проєкт рішення щодо будівництва коштом міської влади будинків для військових:
«Я збиратиму підписи ветеранів, організацій, громади нашого міста і будете останні копійки туди віддавати, щоб це збудувати».
12:35. Депутати підтримали проєкт рішення щодо про продовження права користування земельними ділянками. Директорка Департаменту земельних та водних ресурсів Олена Овчаренко каже, що проєкт рішення підготували за зверненням юридичних і фізичних осіб, у яких закінчилися строки договорів оренди.
12:20. Депутати внесли зміни до рішення щодо прийняття автобуса, який громада отримала від благодійників. Начальниця Управління комунального майна Наталія Курнакова прокоментувала, що при оформленні документів у сервісному центру зʼясувалося, що рішення потребує змін щодо процедури переходу власності.
12:10. Полтавська міськрада прийняла у комунальну власність гуртожиток, який перебував на балансі тепловозоремонтного заводу. Гуртожиток складається з 65 кімнат та девʼяти квартир, які свого часу переобладнав завод.
«Приватизація цих житлових приміщень буде здійснюватися згідно з двома різними законами», — прокоментувала начальниця Управління комунального майна Наталія Курнакова.
12:05. Депутати підтримали створення освітнього центру на базі «Дитячої міської клінічної лікарні», у якому діти, що перебувають на лікуванні, зможуть навчатися.
11:56. Полтавська міськрада затвердила умови продажу та висновок про вартість майна за адресами село Супрунівка вул. Нафтовиків, 9 та 15. Стартова ціна першого майна площею 59,2 кв. м становить 327 тис. 800 грн. Друге майно площею 20 кв. м має стартову ціну у 214 тис. 574 грн.
11:48. Депутат міськради Сергій Каплін пояснив, чому підтримує відставку голови комісії Сергія Іващенка:
«Іващенко на комісії заявив і попросив керівника "Полтававодоканалу" прискорити і збільшити судові позови проти людей, які не мають можливості заплатити за водопостачання. Мало того, що "Полтававодоканал" розграбований, "Полтававодоканал" у корупційній звʼязці з головою Полтавської облради Олександром Біленьким, бандитами, директор "Полтававодоканалу звалив жити у Лондон, "Полтававодоканал" не платив податки у нашому місті і водночас голова профільної комісії заявляє і просить "Полтававодоканал" збільшити кількість позовів. Я вважаю, що після цього Іващенко сам має написати заяву і піти з посади».
11:45. 23 депутати підтримали термін розміщення восьми МАФів ще на пʼять років.
11:40. Начальник УЖКГ Тарас Панасенко доповів, що у кватирі, де померла людина у мікрорайоні Алмазний, провели дезінфекцію. З екіпіруванням співробітників «СК ПРО» та КАТП допомагали рятувальники.
11:33. Полтавська міськрада отримала листа від ДСНС у Полтавській області з проханням збільшити фінансування програми «Забезпечення пожежної безпеки на 2021-2025 роки» на 6,2 млн грн.
11:30. 34 депутати підтримали питання про затвердження місцевої цільової програми «Полтавський спротив» у новій редакції.
11:26. Сергій Каплін заявив, що знайшов у документах закладені гроші на висвітлення діяльності влади. Проте директор Департаменту цивільного захисту Олександр Сороковий сказав, що гроші на висвітлення діяльності не виділяються. Нині лише включаються заходи у програму.
11:23. 34 депутати підтримали порядок денний зі змінами.
11:20. Депутат та голова фракції «За Майбутнє» Євген Дикань заявив, що не підтримує Капліна щодо звільнення з посади Катерини Ямщикової.
«Ми не будемо знімати з посади Катерину Леонідівну, адже це не на часі. Також закликаю колег не підтримувати це».
11:17. Проєкт рішення Дедюхіна щодо вирішення питань захисту енергетичної інфраструктури до порядку денного також не внесли. Більшість депутатів не проголосували.
11:16. До порядку денного включили такі питання:
- про затвердження комплексної цільової програми «Розвиток цивільного захисту Полтавської міської територіальної громади на 2023-2025 роки» в новій редакції;
- про передачу майна;
- про розроблення документації із землеустрою для розміщення споруд інженерної інфраструктури на вул. Польській у м. Полтава;
- про погодження Меморандуму про співпрацю між Полтавською міською радою та операторами прокату легких персональних електричних транспортних засобів (електросамокатів);
- про затвердження Програми підвищення енергоефективності у Полтавській міській територіальній громаді на 2024-2026 роки в новій редакції;
- про затвердження Цільової комплексної програми «Енергетична резилієнтність» (по відшкодуванню коштів сім'ям Полтавської міської територіальної громади на встановлення сонячних панелей) на 2024-2025 роки;
- про затвердження Цільової комплексної програми вивчення англійської мови для мешканців Полтавської міської територіальної громади та внутрішньо переміщених осіб на 2024 – 2025 роки;
- про звернення депутатів Полтавської міської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Полтавської обласної ради щодо захисту прав споживачів послуг з теплопостачання та гарячої води, які надаються «Полтаватеплоенерго»;
Однак, депутати не підтримали включення до порядку денного проєкту рішення про відставку голови комісії з питань містобудування Сергія Іващенка. Цю пропозицію подавав депутат Сергій Каплін.
11:07. 34 депутати підтримали порядок денний за основу. З порядку денного виключили питання:
- про розміщення, будівництво, експлуатацію та обслуговування будівель і споруд об’єктів інженерної інфраструктури;
- про створення комунального закладу «Територіальний центр надання соціальних послуг Полтавської міської ради» (для доопрацювання).
10:57. Депутатка міськради Влада Співак закликала Ямщикову піти у відставку, адже вимагали провести сесію офлайн.
10:55. Онлайн-трансляцію сесії відновили. Депутати продовжують розглядати порядок денний.
10:45. Депутат Сергій Каплін опублікував відео з кабінету Катерини Ямщикової.
10:33. До кабінету секретаря міськради прийшов депутат Сергій Каплін. Він вимагає, аби засідання проводили офлайн. Катерина Ямщикова заявила, що «Партія простих людей» хоче саботувати роботу онлайн-сесії. Нині трансляція призупинена.
10:30. Депутат від «ЄС» Олександр Івахов каже, що на попередній сесії просив секретаря Полтавської міськради Катерину Ямщикову прозвітувати за рік роботи. На сьогоднішньому засіданні знову просить провести звіт за рік на посаді.
10:20. Депутатка від фракції «Слуга Народу» Євгенія Янко повідомила, що мешканці мікрорайону Алмазний обурені тим, що у міста відсутній офіційний телеграм-канал, а на сайті міськради знайти інформацію досить складно. Тому жителі мікрорайону не знаю, де розташовані «Пункти Незламності» та яку допомогу там можуть надати.
«На засідання міськвиконкому ще 20 червня зазначили, що у Полтаві розгортатимуть "Пункти Незламності" на випадок тривалих знеструмлень і пресслужба має систематично інформувати про їхні адреси. Зараз ми живемо при тривалих відключень світла, а єдиним джерелом інформації є телефон і від його працездатності залежить інколи життя, можливість підтримання заряду у належному рівні гарантує доступ до інформації. Також на виконкому обіцяли надати детальну інформацію щодо роботи провайдерів під час відключень електроенергії, обіцянка досі не виконана».
Катерина Ямщикова відповіла, що звернення було почуте, а міська рада робить усе для інформування населення. Також пресслужбу попросили опублікувати всі інформаційні посилання, зокрема щодо розташування «Пунктів Незламності».
10:16. Депутат від фракції «ЄС» Олександр Дедюхін заявив, що хоче внести у порядок денний питання щодо вирішення питань захисту енергетичної інфраструктури. Ще на попередній комісії розглядали це питання, однак на засідання не виносили.
«Чому маючи досвід таких руйнівних атак окупантів українська влада виявилася не готова до нових ударів? Скільки обʼєктів потрапили до програми фізичного захисту енергетичної інфраструктури?», — коментує Дедюхін.
10:10. На початку засідання секретар Полтавської міськради Катерина Ямщикова зазначила, що графіки відключень світла мають бути справедливими. Тому міськрада рада звертається до «Полтаваобленерго» та до Держенергонагляду.
«Має бути нормально налагоджена комунікація. У разі виявлених порушень прошу, щоб були задіяні всі міри, щоб повністю їх усунути. Міська рада виступає майданчиком для взаємодії та комунікації, робимо все можливо, щоб надати всі можливості, щоб допомогти, аби ця ситуація більше не повторилася».
10:05. На 56-й сесії зареєструвалися 29 депутатів із 42. Секретар Полтавської міської ради оголосила засідання відкритим.
Нагадаємо, що за посиланням можна переглянути текстову трансляцію попередньої онлайн-сесії міськради.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.