Осінні канікули: скільки коштує відпочинок із дітьми
З 24 по 31 жовтня у школах Полтави розпочинаються осінні канікули. Рішення про це опублікували на сайті міської ради.
Аби розвантажити дитину та дати їй відпочити від навчання, багато батьків на цей час планують відпустку. Обирають не лише закордон, а й подорожі в межах країни.
«Полтавська Хвиля» поспілкувалася із туроператорами щодо того, куди можна поїхати восени та що для цього потрібно.
Карпати (поїздка на 7 днів)
Якщо обирати поїздку на 7 днів, то це Карпати. Для любителів природи, прогулянок тощо — це ідеальний варіант.
«У Карпатах безліч місць, де можна розважитися. Там підйомники, спортивні розваги, якщо брати Буковель, то там взагалі багато атракціонів та цікавинок для дітей. Окрім цього, там прекрасні види: гори, річки, озера, водоспади. Це такі місця, які залишаються в пам’яті надовго. Та і взагалі, там атмосфера інші, люди відрізняються від нас», — розповідає власник однієї із полтавських турфірм Артем Слинько.
Прикарпаття (поїздка на три дні)
«Якщо у батьків немає часу на недільну подорож, можна обрати поїздку у Прикарпаття. Подивитися там є що. Головні місця: Яремче, Ворохта, Яблуниця, Буковель, Манява та Івано-Франківськ. У цих місцях багато озер, є фортеці, де можна погуляти та пофотографуватися, — ділиться туроператор, — Окрім цього, популярним туром у нас є Кам’янець-Подільський. Тут є і величний Замок, і неймовірний каньйон. Ми радимо відвідати Собор святих Апостолів Петра і Павла, Домініканський костел, Арку бажань, Олександрівський та Турецький мости, Вулицю червоних ліхтарів, Кам’янець-Подільську фортецю, Китайгород тощо. Зазвичай усім, хто буває у місті, дуже подобається».
Одноденні поїздки
Якщо ж батьки не у відпустці, а поїхати кудись хочеться, можна обрати одноденні подорожі.
«Це і Межигір’я — парк європейського типу, де є оригінальні квіткові композиції, каскадні водоспади, знаменита Хонка тощо. Окрім цього, там поруч Київ, тож у цей же день можна погуляти і по історичній частині столиці. Побувати біля Золотих воріт, Дому з химерами, побачити Софіївський та Михайлівський Золотоверхий собори, пройтися скляним мостом та сфотографуватися біля Арки дружби народів. Також гарним місцем для осінньої подорожі є Умань та її Софіївський парк і Буцький каньйон. Це ідеальне місце для любителів природи та піших прогулянок», — розповідає Артем.
А для батьків з дітьми-студентами туроператор радить відвідати Чорнобильську зону.
«Туди впускають лише з 18 років. Ми робимо дозвільні документи, за якими вже можна туди потрапити. По-іншому ніяк. І навіть коли батьки запевняють, мовляв, вони зроблять дитині якусь там довідку чи записку із дозволом — таке не проходить. Для дозвільних документів нам потрібно фото паспорта, також подорожуючий має взяти із собою у поїздку оригінал. Вартість туру із документами — 1850 гривень, із проїздом, страхуванням, екскурсоводом», — розповідає Артем.
Чим їхати
«Ми організовуємо автобусні тури, оскільки такий вид транспорту дозволить ні від кого не залежати. Можемо виїхати пізніше, раніше. Можемо змінювати локації, їхати, куди заманеться. А от з потягом так не вийде», — повідомив Артем.
Як вважає Артем, що подорож на власному авто, що на потягу збільшує витрати. На власному авто за бензин доводиться платити самостійно (при вартості бензину — а це 30,99 за літр — доведеться заплатити щонайменше 2500 грн до Умані та Києва з Межигір’ям. До Львова чи Івано-Франківська сума зросте в кілька разів). Потягом квитки коштують від 137 гривень (найдешевший плацкарт до Києва) і до 1000+ гривень за квиток в одну сторону.
Квиток автобусом обійдеться в межах 200-600 гривень. Більше того, він довезе до місця призначення, а не як у випадку з потягом, коли доведеться шукати ще якийсь транспорт.
Щодо авіаквитків ви можете почитати матеріал від Полтавської Хвилі. У ньому ми дослідили, куди можна дешево злітати.
Подорож у карантин: які обмеження
Як повідомляє Артем, з 21 жовтня для міжобласних пересувань має бути сертифікат про вакцинацію або ж ПЛР-тест, зроблений за 72 години до виїзду.
«Помаранчеві зони проходять із одним щепленням, а у червоні зони необхідно вже два. Ми перевіряємо перед посадкою в автобус наявність необхідних документів. Бо якщо ж нас зупинять — то оштрафують на 17000 гривень».
Скільки брати грошей
«Аби добре відпочити, вам знадобиться не менше 10000 гривень — це на двох батьків та дитину, подорож на три дні. Сюди входить харчування, проживання у готелі, проїзд та розваги. Наприклад, наш тур у Прикарпаття з проїздом, харчуванням, страхуванням, проживанням та екскурсією вартує 3400 на людину, дитячий квиток — 2800. А ще ж треба на сувеніри, розваги. От і порахуйте», — повідомляє Артем Слинько.
Як щодо закордону?
Як розповідає туроператорка Ірина Руденко, поїздки закордон треба планувати завчасно:
«Найпопулярнійший і найдоступнійший курорт — це Єгипет. Також зараз можна полетіти у Домінікану, Занзібар, Туреччину. Але щодо останньої країни треба розуміти: вже не літо, тож у Туреччині прохолодно, для дітей — не найкращий напрямок для подорожей. Один із класних напрямків — південь Іспанії. Там можна купатися, багато цікавих екскурсій. Також є ще Мадейра — Португалія, там є, що подивитися».
Щодо нових обмежень, пов’язаних із коронавірусом — то усе лишилося так само, як раніше. Вимагають ПЛР-тест, зроблений протягом 48 годин до вильоту, у деякі країни, як, наприклад, у Єгипет, досить і сертифікату про вакцинацію. А от у Домінікану навіть тесту не потрібно.
«Щодо цін, то значно подорожчав Єгипет. Там підвищують туристичний збір з готелів, тож ціни на проживання там зростуть», — повідомляє Ірина.
Якщо проаналізувати тури (7-8 днів), які пропонують на сайті агентств, то:
- вартість відпочинку у Єгипті стартує від 10500 гривень за двох батьків та одну дитину;
- вартість відпочинку у Туреччині стартує від 15000 гривень за двох батьків та одну дитину;
- вартість відпочинку у Домінікані стартує від 15600 гривень за двох батьків та одну дитину;
- вартість відпочинку у Іспанії стартує від 22 000 гривень за двох батьків та одну дитину.
До слова, Україну можуть виключити зі списку безпечних для подорожей країн