Палає Запорізька АЕС — мер Енергодара. Оновлюється

4 березня на Запорізькій АЕС спалахнула пожежа через безперервні обстріли, які здійснюють рашисти.

poltavska-khvilia_xcwi/BfluXFYng.jpeg

Про це повідомив міський голова Енергодару Дмитро Орлов.

Загроза світової безпеки! В результаті безперервного обстрілу ворогом будівель та блоків найбільшої АЕС в Європі палає Запорізька Атомна станція!!!! написав очільник міста.

Наразі відомо, що влучили в перший енергоблок АЕС, рятувальники не можуть почати ліквідацію пожежі через обстріли.Інформації про порушення радіаційного фону поки немає. Про це заявив представник пресслужби станції Андрій Туз.

Андрій Зуб, пресслужба ЗАЕС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що вибух атомної електростанції у Запоріжжі може бути у 10 разів більшим, аніж трагедія на Чорнобильській АЕС. Відтак Кулеба закликав ворога негайно припинити вогонь.

poltavska-khvilia_xcwi/C6bleKLnR.png

UPD 03:00: Пожежникам вдалось потрапити на Запорізьку АЕС, повідомляє голова обласної військової адміністрації Олександр Старух.

poltavska-khvilia_xcwi/FbWcg5Yng.png

UPD 03:19: Станом на 02:26 на Запорізькій АЕС відключено третій енергоблок від єдиної енергосистеми (працює тільки 4 блок), повідомляють у ДСНС України.

За територією АЕС в учбово-тренувальному корпусі виникло загорання.

Поки йде бій підрозділи ДСНС не допустили до гасіння. Рятувальники перебувають у готовності.

Володимир Зеленський звернувся до Європи з вимогою зупинити дії російських військ на території АЕС:

«Ми всіх попереджаємо. Жодна держава, окрім Росії, ніколи не обстрілювала атомні енергоблоки. Ци вперше в історії нашого людства. Держава-терорист вдалася і до ядерного терору.
Треба зупинити російських військових. Негайно. Якщо буде вибух — це кінець Європі».

UPD: Станом на 05:20 підрозділи ДСНС виїхали на гасіння пожежі в учбово-тренувальному корпусі. Після проведення розвідки в п’ятиповерховому встановлено, що відбувається горіння приміщень на третьому, четвертому та п’ятому поверхах. Попередньо жертв та постраждалих немає. До гасіння залучено 44 рятувальники та 11 пожежних машин.

UPD 05:55: пожежу в учбово-тренувальному корпусі (розміром 60х40 м) Запорізької АЕС локалізовано на площі 2 тис. м. кв. Інформація про жертви та постраждалих уточнюється.

UPD 06:20: рятувальники повідомили про ліквідацію пожежі, постраждалих через неї немає — ДСНС.

UPD 08:11: Майданчик Запорізької АЕС захоплений військовими силами Російської Федерації, повідомили у пресслужбі Запорізької обласної військової адміністрації. Оперативним персоналом контролюється стан енергоблоків та забезпечується їх експлуатація відповідно до вимог технологічних регламентів безпечної експлуатації.

У цій статті ми ведемо стрічку основних подій та повідомлень з шостого дня війни росії проти України:

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар