Переселенці скаржаться на умови в полтавській школі

В одній з полтавських шкіл проживають переселенці, серед них понад 10 маломобільних людей. Вони скаржаться на неналежні умови, зокрема відсутність нормального душу й санвузла.

Про це повідомили в ефірі телемарафону «Єдині новини».

Помитися люди можуть лише на подвір'ї у літньому душі. Скористатися ним можна тільки удвох: один заходить до конструкції, інший — поливає зверху. Необладнаний і туалет.

«У нас понад 10 маломобільних людей, які не можуть нормально сходити в туалет та помитися. Наприклад у мене батько після інсульту», — говорить одна з переселенок, яка проживає у цьому закладі.

Раніше люди проживали в іншій школі, але там розпочали навчання, тож довелося переїздити.

«Уявіть шок цих людей, коли вони приїжджають і розуміють, що їх тут не чекають. Немає туалету, директор в шоці, їжі не вистачає. Найбільше здивувало, що по документах тут створені всі умови», — розповідає волонтерка Анна Мартиненко.

Частині людей запропонували переселитися, але вільних місць не вистачає. Проблеми побуту намагається вирішити директор школи.

«У школі душових поки що немає. Ми знайшли дві кімнати й міська влада пообіцяла допомогти, але поки що цієї допомоги немає. Я навіть віддав учительський туалет, бо там був один унітаз», — каже директор школи Григорій.

Поліпшити умови обіцяє міська влада, проте коли — сказати не готові.

«У тих закладах, де немає можливості приймати душ, ми надавали людям таку можливість у приміщеннях поруч, наприклад спортивних залах. Бо школа не пристосована до проживання людей, адже це приміщення для навчання. Це тимчасово, бо ми весь час модернізуємось, купуємо і встановлюємо нові кабінки, де є технічні можливості», — прокоментував перший заступник міського голови Валерій Пархоменко.

Ситуацію в ефірі прокоментувала міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

«Я бачила проблеми у Полтаві, де маломобільні групи переселенців не можуть дати собі раду. Я бачу, що директор школи хоче, але не може зарадити. Тому якщо не може мер Полтави це зробити, зверніться особисто до мене і Міністерство вам допоможе. Не може бути душ в такому стані, як ми бачимо, не може бути санвузол для маломобільних ось такий», — сказала міністерка.

Також Ірина Верещук наголосила, якщо ви бачите, що місцеві ради або ОВА не справляються і не відповідають на ваші запити й потреби, зверніться напряму до Міністерства.

Раніше ми писали, що під Полтавою переселенцям роздавали неякісну кашу та м'ясо.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"