Перший фішбар Полтави: «Баркас» на Стрітенській (огляд)

«Баркас» — перший у Полтаві фішбар. Новий рибний ресторан відкрили на вул. Стрітенська, 23. Заклад офіційно запрацював 4 лютого. «Полтавська хвиля» завітала у новий заклад до та після відкриття. Про інтер’єр, ціни, їжу та інше – читайте у матеріалі.

«Баркас» (вул. Стрітенська, 23)

Де: Полтава, вул. Стрітенська, 23

Коли: з 11:00 до 23:00

Телефон: 095 178 2494

Facebook та Instagram


Будинок-човен

Фішбар розташований у самісенькому центрі міста на вул. Стрітенська, 23. Ззовні будівля нагадує великий човен – двері з ілюмінатором, замість дверної ручки – весло, а поряд розміщений великий, залізний, іржавий якір. Хоча цей дизайн залишився ще від «Анчоусної» (про неї ще поговоримо).

Заклад має два поверхи. Перший — доволі невеликий, адже більшу частину приміщення займає кухня, вітрини з морепродуктами та дерев’яний човен. У ньому розмістили контейнери з водою, у якій живуть устриці.

Другий поверх затишніший. Тут більше місць для гостей і розташований бар. За барною стійкою є шість місць. Але якщо ви завітали не для дегустації коктейльної карти, то можна спокійно сісти за великий стіл з м’яким диваном або за стіл зі стільцями. До слова місць для гостей має вистачити: заклад розрахований на 150-160 відвідувачів.

Тепер щодо дизайну. Заклад оформлений у морському стилі: човни, мотузки, мушлі. Це все елементи дизайну «Баркасу». Хоча туалет вибивається з дизайну. Він зроблений у футуристичному стилі. Наче конструкцію з майбутнього перенесли у часи дерев’яних кораблів.

«У нас морський дизайн. “Баркас” – це як морське, невелике судно. Тобто у такому стилі й розробляли усе», – розповідає керівник закладу Артем Яценко.
Артем Яценко

За словами керівника, інтер’єр створювала команда ресторану. Від ідеї запросити дизайнерів — відмовилися. Тому підготовка до відкриття тривала близько двох місяців:

«Кардинально змінили стиль нашого закладу: дизайн підлоги, дизайн стін, дизайн барної стійки, змінили повністю кухню. У нас відкрита кухня, нічого не приховуємо від наших гостей»

Кальмари, суші, бургери

«Унікальність цього закладу в тому, що поєднали у собі різну кухню. Тобто у нас будуть морепродукти, азійська кухня, японська кухня», — каже Яценко.

Після того, як пройшлися закладом, ми зазирнули у меню. Більшість страв пов’язані з морепродуктами (що не дивно), але здивували бургери, адже це не типові «чизбургери» чи «бігмаки». Це бургери із тигровими креветками (235 грн/530г), бургери з лососем (235 грн/540 г). Найдешевший з усіх — сендвіч з лососем (90 грн/210 г).

Меню закладу

Про любителів м’яса не забули. Тут є свинячі реберця в азійському маринаді (170 грн/450 грн), філе-міньйон з телятиною (110 грн/100 грн), стейк рібай з соусом барбекю (130 грн/100 г).

Якщо полюбляєте солодке, то можна замовити морозиво (45 грн/100 г), панакоту (80 грн), тирамісу (80 грн) та вафельний торт (60 грн).

«Ціни у нас абсолютно різні, цінники не заломлювали. Може прийти кожен і скуштувати усе: від морепродуктів, салатів з морепродуктів, азійської кухні до бургерів, сендвічів», – розповідає Яценко.

І найголовніше – устриці. Їхня ціна коливається з 32 грн («Чорноморка №3») до 98 грн («Жилардо №2») за 100 г.

«Наші устриці не просто зберігаються у холодильниках, а вони живуть у нас. Тобто є спеціальний басейн і кожного ранку їх годуємо. У нас немає такого поняття як свіжі устриці, у нас вони живі».

«Баркас» ≠ «Анчоусна»

Раніше у цьому будинку працював ресторан «Анчоусна». Проте заклад закрили 2 січня. Керівник «Баркасу» заперечує причетність ресторану до «Анчоусної» та говорить, що ці заклади зовсім різні:

«З Анчоусною взагалі ніяк не пов’язані. Ми абсолютно різні. У нас найсвіжіша риба, прямі поставки з Чорного моря. Тобто найкращі постачальники, які є в Україні. По такому стилю і по такій площі нам немає аналогів в Україні взагалі».
«Анчоусна» (Фото з фейсбук-сторінки закладу)

Відкриття під Сінатру

Ресторан «Баркас» офіційно відкрили 4 лютого о 18:00. Щойно двері закладу відчинилися – люди одразу заполонили приміщення. Відвідувачів зустрічали під пісню Френка Сінатри «Нью-Йорк», яку виконували на скрипці. Люди займають місця та чекають на меню.

Минуло близько пів години й люди починають отримувати свої перші замовлення: келихи шампанського та сети суші. З часом на столах з’являються салати, смажена риба, м’ясні стейки, мідії.

На відкриття ресторану завітала полтавка Альона. Вона говорить, що заклад їй подобається:

«Заклад гарний, атмосферний. Поки що все подобається. Прийшли спробувати смаколики. Ціни різні. Є дещо вищі, є дещо нижчі, але якщо буде смачно, то воно буде того коштувати».

Від себе

Особливою перевагою ресторану є місце розташування — центр Полтави. Ззовні ресторан майже не змінився. Дизайн будівлі залишився від «Анчоусної».

Усередині заклад затишний. Хоча нам здалося, що другий поверх більш зручний, адже відсутня кухня, яка займає немалу частину залу.

Більше фото з відкриття дивіться у фоторепортажі Станіслава Пантелея.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"