П'ятірка найнедолугіших крадіжок Полтавщини

Перш ніж ви почали читати, скажу: підбірка злочинів є цілком суб'єктивною, герої не вигадані, обставини — правдиві, будь-які збіги — можливі. Усі ми люди.

Про ці та їм подібні злочини не пишуть у газетах, вони не потрапляють до «Надзвичайних новин». А даремно. Сподіваюся, матеріал змусить хоч когось замислитися над тим, чи варто міняти свободу на порцію олів'є.

Викрадач молокопродуктів та «ведмежуйок»

poltavska-khvilia_xcwi/4mnMrz_Gg.jpeg

Злочин:

У квітні 2020 року уродженець Кременчука пограбував вантажівку, що перевозила молочні продукти «Волошкове поле». До нападу чоловік підготувався заздалегідь: знайшов спільників, необхідне для грабунку знаряддя та навіть автомобіль Mercedes Benz.

А далі — відвага та слабоуміє. Викрадач за допомогою альпіністського спорядження на ходу виліз назовні з «Мерседеса» через переднє пасажирське вікно та заліз на напівпричіп вантажівки з молочними продуктами. Далі він, користуючись відмичками, плоскогубцями та викрутками, відірвав пломбу та запірні пристрої на автівці. Звільнивши собі прохід, чоловік заліз до причепа, після чого передав банки з йогуртом та кефіром спільникові, що у цей час виглядав із відчиненого люка автівки.

Загалом чоловіки вкрали продукції на майже 46 тисяч гривень.

Відпрацювавши схему, все те ж «злочинне угрупування» на понад 29 тисяч гривень викрало засобів захисту рослин «Фунгіцид Оріус ЕВ». Діяли вони аналогічно: альпіністське спорядження та злагоджена робота.

На цьому чоловіки не зупинилися. Уже згодом вони так само викрали вітамінів «Супрадин Ведмежуйок» на понад 34 тисячі гривень. Грабували вночі та посеред автодоріг. Типу «засинає поліція, прокидаються серійні викрадачі "ведмежуйок"».

Питання: чим керувалися чоловіки, обираючи продукцію? Адже далі вони пограбували автомобілі, що перевозили харчі, зокрема — вантажівку АТБ. Здається, усі товари були акційними, адже вони вкрали продукції лише на дві тисячі гривень.

Останнім злочином молодиків стало пограбування авта «Нової пошти». Якщо хтось у січні 2021 року не дочекався відправлення, можливо, це не сервіс поганий, а справа рук серійних викрадачів-альпіністів-екстремалів.

Кара:

Нині справу розглядають у суді. Якщо винуватість чоловіків доведуть, їм загрожує від трьох до восьми років позбавлення волі.

П'ять років — за плавлений сирок

poltavska-khvilia_xcwi/E-fVrzlMg.jpeg

Злочин:

Кримінальне правопорушення сталося далекого 2006 року. Майже о третій ночі полтавець вибив скло у пекарні, щоб украсти сумку, вартістю 35 гривень. Там він знайшов мобільний телефон «Сіменс С-65» (699 гривень), 315 гривень готівкою та, увага, плавлений сирок (1 гривня 30 копійок).

Кара:

Чоловіка взяли під варту безпосередньо у залі суду. Хтось запитає: і що, за викрадення плавленого сирка — майже п'ять років в'язниці? Ні, судова система в Україні не настільки жорстока. Майже п'ять років — це загальне покарання за ряд крадіжок. Адже чоловік після згаданого інциденту цупив ще, зокрема — алюмінієву миску з салатом «Олів'є».

Викрадач роботів

poltavska-khvilia_xcwi/ZUEO9k_GR.jpeg

За кілька днів до Різдва, вночі 4 січня 2021 року, кременчуківець вдерся до магазину дитячих іграшок «Baby City» та поцупив два роботи: один — на радіокеруванні, другий — просто на батарейках. Також прихопив із собою ноутбук. Дітям — роботи, жінці — ноутбук.

Увійшовши в раж, чоловік через кілька днів після цього поцупив у консьєржа мобільний телефон. Згодом він через вікно заліз до магазину «Оріфлейм», звідки виніс косметику та парфуми. Ну, що ж, свята…

Через кілька місяців, встигнувши у проміжку обікрасти дві автівки та аптеку, чоловік проник до магазину Moda UA, звідки вкрав дитячого та жіночого одягу на понад п'ять тисяч гривень.

Останнім перед затриманням правопорушенням для чоловіка став напад на «М'ясокомбінат», звідки він вночі виніс майже шість кілограмів «Святкового балику» та понад чотири кілограми «Шашличних ковбасок».

Кара:

На суді виявилося, що чоловік уже отримував три роки ув'язнення за аналогічний злочин. Але його звільнили достроково. Тепер кременчуківець отримав два роки позбавлення волі, але з іспитовим терміном.

ORAL-B — оцінили 9 із 10 стоматологів, і один прокурор

poltavska-khvilia_xcwi/aM9D9z_Mg.jpeg

А на що ви готові заради здоров'я зубів? Жителька Кременчука, наприклад, — на крадіжку електричної зубної щітки ORAL-B. Жінка поцупила її в магазині «Єва». Але використала не за призначенням — одразу ж віднесла до ломбарду.

Загалом, ціна питання — трохи понад 500 гривень. Але тепер жінці інкримінують крадіжку, що кваліфікують як кримінальний проступок.

Кара:

Слідчі все ще намагаються отримати право вивчати докази у справі: акти інвентаризації, покази свідків та відповідь від ломбарду. Якщо винуватість доведуть, жінку не посадять за ґрати, вона лише заплатить штраф. Проте сума буде значно більшою, ніж вартість викраденого.

Спільник? контрабандиста? культурних цінностей?

poltavska-khvilia_xcwi/1fSd9k_GR.jpeg

Щоб зрозуміти суть того, хто ж злочинець у цій справі, треба уважно читати. Краще — занотовувати чи замальовувати.

Фігуранти справи: правоохоронець, чоловік, що «експортував» медалі, та знайомий останнього — нумізмат.

Отже, 2015 року згаданий правоохоронець у складі слідчої групи розслідував кримінальне провадження, відкрите за гучною статтею: замах на контрабанду культурних цінностей.

Фігурант цього провадження намагався відправити до Китаю орден «Октябрьской революции». Відправляв «Укрпоштою», що уже є заявкою на програш. Чоловік надійно запакував орден: поклав до пакета, обмотав скотчем та помістив до спеціалізованого конверта. Слідчі побачили у цьому намагання приховати від митників інформацію про те, що надсилається. Адже у чоловіка не було дозволу, декларації та висновку державної експертизи. Тому орден вилучили співробітники СБУ, коли його знайшли працівники «Укрпошти». Судова тяганина тривала три роки. Лише 2018 року чоловіка оштрафували на 1 тисячу 700 гривень.

А тепер переходимо від прелюдії до суті справи. У вищеописаному кримінальному провадженні був свідок — шкільний приятель «контрабандиста» — нумізмат. Слідством з'ясовано, що чоловіки листувалися щодо орденів та медалей. Щоб здобути необхідну інформацію, правоохоронці вилучили у чоловіка системний блок.

І тоді почалося: слідчий, якого ми згадували вище, почав вимагати у свідка-нумізмата дві тисячі доларів. Інакше, як вказав потерпілий, коп не тільки не поверне вилучений системний блок, але й притягне його до кримінальної відповідальності.

Свідок начебто погодився віддати гроші, призначив зустріч. Але спершу звернувся до поліції. Пізніше правоохоронець-вимагач пояснював суду, що випадково зустрів свідка на вулиці, той поцікавився, як можна забрати системний блок, після чого почав пропонувати йому гроші. Але слідчий відмовився! Тому він просто не розуміє, як у кишені його шортів опинилася 1 тисяча 800 доларів.

Кара:

Суддя не повірив поясненням правоохоронця. Тому у червні 2020 року його оштрафували на 25 тисяч 500 гривень. Певна річ, його кар'єра у правоохоронних органах закінчилася.

Це лише п'ятірка випадкових злочинів, що були скоєні на Полтавщині. Фігуранти кримінальних справ нині або уже несуть покарання, або ж ще чекають на рішення суду. Тому пам'ятайте: за кожним недолугим та подекуди смішним злочином, хай це «ведмежуйки» чи робот на радіокерування, — реальні тюремні терміни. Де є злочин, там є кара.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення: 1 коментар

Написати коментар
  • Н
    Надія.
    30 бер.
    Ще пишіть скільки олігархи крадуть нашого газу та нафти чи боїтеся.Чого не пишете що насправді робиться в Україні де чесні журналісти.Що осталися що на пальцях можна перещитать так я вам п😱ерещитаю Гура.Сологуб і ще декілька. А інші журналісти без заказухи не вміють.
    Відповісти