Під Полтавою активісти хочуть перетворити занедбаний ставок у зону для відпочинку: що перешкоджає

Жителі села Біологічне вирішили очистити ставок, аби зробити зону для відпочинку. Місцеві зібрали гроші на юридичну документацію, яку взялася виготовити фірма «Форас-Ленд», що пов'язана з керівницею Управління земельних ресурсів Оксаною Левченко. Однак поки активісти не можуть почати будь-які роботи, адже поки документація не затверджена, а «Форас-Ленд» чекає на дії від міської ради.

Чому протягом року місцевим активістам не вдається перетворити занедбаний ставок на рекреаційну локацію — розібралася «Полтавська хвиля».

poltavska-khvilia_xcwi/Z2O10Wr4g.jpeg

Місце для відпочинку

Ставок у селі Біологічне створили під час радянської влади, ймовірно, ініціатором став колишній керівник місцевого підприємства. Водойма має розмір близько гектара, а глибина близько 3-4 метрів.

«Після розпаду радянської влади за ставком не доглядали. Деякий час він ще був придатний для купання. Через якийсь час — залишений напризволяще», — говорить житель села Біологічне, військовий Роман Качур.

У 2022 році чоловік запропонував товаришам почистити ставок. Цю ініціативу друзі Романа підтримали. Тому місцеві звернулися до Полтавської міської ради, яка порадила створити ТОВ та виготовити технічно-проєктну документацію на водойму.

За словами дружини Романа Діани Качур, влада не розчищала водойму, а жителі села почали скидати туди сміття.

Оскільки Роману Качур довелося стати до лав ЗСУ, оформленням документів почала займатися його дружина Діана.

«На меті не було створити бізнес, а зробити зону відпочинку для жителів Біологічного, де можна покупатися, половити рибу. Але потім його забрали на військову службу. Тому попросив мене не залишати ідею та продовжити займатися цією справою».
poltavska-khvilia_xcwi/CvUMLkr4g.jpeg
Територію навколо водойми також планують облаштувати під відпочинок

Громадськість вирішила зібрати гроші, які були необхідні на підготовку документації. Для цього створили ТОВ «Біолог Полтава», яке згодом замовило послугу з розроблення паспорта ставка. Підрядною організацією стала компанія «Форас-Ленд».

Згідно з реєстром, ПП «Форас-ленд» створено у 2015 році, а нині компанію очолює Андрій Пінчук. З 2020 року по 2021 рік підприємством керувала Оксана Левченко. Востаннє вона переписала фірму на свого чоловіка — Володимира Левченка, адже згодом, у 2022 році, була призначена директоркою міського Управління земельних ресурсів.

poltavska-khvilia_xcwi/xPqq-z9VR.jpeg
Офіс «Форас-ленд» працює по інший бік від будівлі Полтавської міської ради
poltavska-khvilia_xcwi/l54LYz9VR.jpeg
Оксана Левченко, яка раніше очолювала «Форас-ленд»

Як говорить співзасновник «Біолог Полтава» Кирил Фідлер, директор «Форас-ленд» обіцяв виготовити паспорт водойми протягом трьох місяців. Ця документація потрібна, щоб міськрада віддала ставок в оренду.

У серпні 2022 року почалися одні з перших робіт над підготовкою документів. Тоді представники компанії зробили заміри разом з екологом, а потім, за словами Фідлера, почали наполягати на сплаті за послуги протягом доби.

«Я постійно дзвонив Андрію (директор «Форас-ленд», — ред), який регулярно щось обіцяв або взагалі не відповідав. Говорив, що наше питання не виносять у порядок денний міської ради».

Діана Качур говорить, що вже минув рік, однак, досі питання не виносили на розгляд міської ради:

«Ми Андрію постійно дзвонили і запитували, чому документація досі не винесена на сесію міської ради. Спочатку говорив, що найближчим часом. Потім просив, аби не реєструвалася на сесію і не проголошувала це питання на засіданні. Також казав, що під час воєнного стану земельні та водні питання не вирішуються. Хоча ми переглядали протоколи засідань і такі питання розглядали».

Документація є, але затвердити нікому

Як запевнив директор ПП «Форас-ленд» Андрій Пінчук, технічна складова паспорта водного об'єкта виготовлена та наразі зберігається в компанії. Однак, нині у міськраді немає уповноважених для затвердження такої документації. Тому, процес розробки документів призупинений, а коли справа зрушить з місця — залежить від ПМР.

«Розпорядником є Полтавська міська рада. Як тільки це питання вирішиться, то продовжимо роботу та віддамо замовнику пакет документів».

Також керівник компанії каже, що після підпису міською владою, документи передадуть до Києва, на чергове затвердження. Лише відтоді техдокументацію зможуть повернути до замовника, тобто до ТОВ «Біолог Полтава».

«Перш за все, розпорядники мають підписати, а після чого підписаний документ направляється у Київ. Там погоджують і повертають замовнику».

Успадкована проблема

Секретар Полтавської міськради Андрій Карпов прокоментував, що у громаді не проведена інвентаризація водних об'єктів, а тому виникають складнощі у передачі в оренду.

«У нас підіймалося питання про те, що треба створити відповідний відділ, яким буде цим займатися, об'їжджати, вимірювати. Тобто, ми не можемо дати в оренду те, що в нас не на балансі. У нас купа водних об'єктів, власники яких не відомі».

За словами Карпова, цю проблему успадкували після реформи децентралізації, коли селищні ради об'єднали у старостати.

«Ці водні об'єкти, які ніяк не числяться. Тому для того, щоб підприємці брали в оренду, потрібен перелік цих водних об'єктів. Або навіть, щоб виділяти кошти на ремонт певних дамб. Цю проблему успадкували зі старостатами».

Тож поки активісти чекають документацію, ставок далі продовжує заростати травою та збирати сміття. І хто знає, чи підпишуть необхідні папери, допоки він зовсім не засохне.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар