Під загрозою звільнення: бюджетників Полтави змушують змінити зарплатні картки

Міська полтавська влада планує перевести 6 тисяч освітян на обслуговування «Укргазбанку». Раніше вони отримували зарплатню на картку «ПриватБанку». При цьому вчителі стверджують, що таке рішення з ними не узгоджували, а в міськраді від примусового переведення відхрещуються.

Зі скаргами на примусову зміну зарплатних карток до «Полтавської Хвилі» звернулися шкільні викладачі.

«Учора була нарада, директор наша сказала, що вона не повинна заставляти, але виразила прохання: щоб "деяка кількість" вчителів "виявила бажання" перейти. Звісно, у кого немає кредитів у приваті», — повідомляє одна із вчителів полтавської школи.

Ще одна викладачка підтверджує: у їхньому навчальному закладі також сказали змінити банк.

poltavska-khvilia_xcwi/pycWghxng.jpeg
Знімок екрану з учительського чату
poltavska-khvilia_xcwi/cs5Wghb7R.jpeg
Знімок екрану з учительського чату

Водночас вчителі почали отримувати повідомлення з «Приватбанку» з текстом про те, що банк може допомогти захистити права у разі, якщо людину змушують змінити банк.

poltavska-khvilia_xcwi/bycWghb7R.jpeg

Як зауважує видання «Полтавщина», про необхідність змінити банк директорів навчальних закладів повідомили в управлінні освіти. За їх інформацією, з 1 лютого вчителі отримають зарплату у чинному банку, а аванс (із 15-го лютого) вже мають отримати в «Укргазбанку».

«Полтавська Хвиля» намагалася зв'язатися з заступницею міського голови з питань діяльності виконавчих органів (питання діяльності і розвитку гуманітарної сфери) Світланою Тарашевською. Проте посадовиця кілька днів ігнорує дзвінки та повідомлення.

Поспілкуватися вдалося з першим заступником міського голови Валерієм Пархоменком. Він зауважив, що «до Полтавської міської ради звертаються різні державні банки із пропозиціями обслуговування. Але це все добровільно і кожен має обирати той банк, з яким йому зручно». Чиновник запевняє, що ніякого тиску і примусу в цьому питанні на бюджетників міста ніхто не чинить.

Однак, на момент виходу матеріалу, нам надійшло ще кілька повідомлень, що змінити банк змушують не лише освітян. У закладах культури, підпорядкованих відповідному департаменту міської ради вже також провели збори колективів, та в примусовому порядку змусили написати заяви на обслуговування в «Укргазбанку». Люди також протестують:

«Усі наші [колеги - ред.] вже давно в Приваті. Навіть пенсіонери вже навчились і звикли всі послуги сплачувати через мобільний додаток. До цих карток у молоді прив'язані різні щомісячні оплати, підписки на різноманітних ресурсах. А тепер що? Знімати з одного банку та класти на стару картку — тільки втрачати гроші та час», — розповіла наша співрозмовниця.
poltavska-khvilia_xcwi/1FlGn2x7g.jpeg

Ми вирішили дізнатися про законність таких добровільно-примусових методів. Як повідомив полтавський адвокат Андрій Осадчий, такі дії можуть бути законними виключно в разі наявності тендеру на банківське обслуговування.

«Якщо був тендер — то банк виграв, тому тут не про вибір», — зауважив він.

Проте на Prozorro таких тендерів не зареєстровано.

Однією з можливих причин переведення бюджетної сфери до «Укргазбанку» є те, що Полтава торік взяла кредит на суму 420 млн грн саме в «Укргазбанку». Про це йдеться у проєкті рішень «Про здійснення місцевих запозичень у 2021 році».

Позаяк і «ПриватБанк», і «Укргазбанк» — державні банки, перехід вчителів на інші зарплатні картки прийнятний. Але слід враховувати те, що:

  • «ПриватБанк» має по місту більше відділень, банкоматів, терміналів, а «Укргазбанк» має лише три відділення в Полтаві;
  • більшість вчителів користуються мобільним додатком «Приват24», за допомогою якого можна оплачувати комунальні послуги;
  • примусовий перехід до іншого банку порушує права людини, оскільки кожен може сам обирати банк, у якому отримуватиме зарплату.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар