Підготовка до відкриття рахунку у польському банку

Перед компаніями, які мають рахунки у польських банках, відкривається більше можливостей для розвитку бізнесу та збільшення капіталу, при цьому ризики мінімальні. Протягом минулого року кількість наших підприємців, які хочуть стати клієнтами фінансових установ сусідньої держави, істотно зросла, що пов'язано з міграційними процесами та релокацією підприємств. Однак не всім вдається успішно пройти шлях від підготовки паперів до реального відкриття рахунку. Причини невдач різні, зокрема проблеми виникають через невідповідність вимогам іноземних банків.

poltavska-khvilia_xcwi/8i399IUVg.webp

Під час першого звернення до польських банків власники українських та офшорних компаній орієнтуються на досвід взаємодії з національними банками, і це велика помилка. Умови відкриття рахунку у Польщі, так само як і вимоги до майбутніх клієнтів за кордоном, суттєво відрізняються. Наприклад, нікому не вдасться повноцінно співпрацювати з банком у Євросоюзі без успішного проходження спеціальної перевірки, яка дозволяє підтвердити законність походження активів підприємства.

Якщо намагатися розбиратися самостійно, процес здається дуже складним, але у разі співпраці з кваліфікованими юристами формальності вдається вирішити досить швидко та без захмарних витрат.

Як відкрити корпоративний рахунок у Польщі?

Процедура відкриття банківського рахунку для ведення підприємницької діяльності передбачає вибір підходящої установи , збір та подання документів, проходження низки перевірок та отримання підтвердження. Перелік вимог може суттєво відрізнятися залежно від конкретної організації, у деяких випадках велику роль відіграє місце реєстрації підприємства. Важливо всебічно вивчити потенційних партнерів та обрати той банк, який найбільш лояльно ставиться до певної категорії заявників.

Польські банки встановлюють вимоги до:

  • розміру депозиту;
  • походження коштів, що надходять на рахунок – перевірки капіталу проводяться в рамках дотримання політики Know Your Client і необхідні для дотримання Anti Money Laundering;
  • переліку документів, які має надати заявник – треба враховувати, що він відрізнятиметься для закордонних, українських та офшорних підприємств;
  • сфери діяльності фірми;
  • виконання нормативів європейських регуляторів.

Насправді кількість вимог досить значна, і щоб їм повністю відповідати, потрібна допомога юристів. В іншому випадку ви ризикуєте втратити масу грошей, часу і нервів, але так і не досягти бажаного результату. Зазначимо, що будь-які питання, особливо пов'язані з фінансами, варто вирішувати через фахівців. Не треба намагатися все робити самостійно – краще користуватися послугами професіоналів із самого початку. Так буде більше шансів на позитивну відповідь, до того ж, не доведеться переплачувати.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар