Підприємство на Полтавщині вирощує овочі із залученням штучного інтелекту

У Полтавській області вирощують насіннєву кукурудзу, моркву для виробництва хрустких снеків «Маркішка», картоплю Baby Lou та коріандр.

poltavska-khvilia_xcwi/4q32OmuVg.jpeg

Про це повідомляє ресурс «AgroPortal».

Господарство «Полтава сад» має в обробітку близько 7 тис. га, з яких приблизно 2 тис. га займає насіннєва кукурудза, 1,2 тис. га — кондитерський соняшник, 200 га — соя, 2 тис. га — коріандр на спеції та 200 га — овочі. Цьогоріч до сівозміни додали 80 кг буряку.

Підприємство має технічні ресурси та вивчало потенціал кожного поля. Господарство використало сівалку з встановленим обладнанням Precision Palnting із можливістю змінно висівати насіння, вносити азот й інші добрива. Тобто підготувалися до технології диференційованого посіву і внесення рідких добрив.

«Завдяки унікальному поєднанню агрохімічного аналізу та супутникових даних від AgriLab, разом із передовими рішеннями Precision Planting Ukraine та цифровими Climate FieldView господарство вийшло на новий рівень ефективного використання ресурсів у складних кризових умовах», — Дмитро Штанько.

Більшість фермерів, особливо зважаючи на брак обігових коштів, переходять з технології внесення добрив розкидачем на локально-стрічковий метод. Це і економніше, і ефективніше. Проте підприємство «Полтава сад» не шкодує добрив, особливо для ключових культур — насінництва та овочівництва.

poltavska-khvilia_xcwi/sHcodiXVR.jpeg

Підприємство придбало добрива на основі поліфосфатів для живлення кукурудзи. На відміну від ортофосфатних добрив, які є швидкодоступними, ці компоненти будуть довше переходити в доступну форму і матимуть більш пролонговану дію.

«В Україні це вже має більш системний і унікальний характер, тому що є можливість поєднати точне землеробство з цифровими технологіями і з залученням штучного інтелекту. За цим майбутнє розвитку, і не лише сільського господарства», – розповів Дмитро Штанько.

У «Полтава сад» додали площі під овочі. Під картоплю відвели 150 га території, у минулому році – 96 га. Також господарство має з року в рік сталі площі під коріандром — до 2 тис га.

Зібраний урожай на підприємстві дороблюється і як спеція експортується в 20 країн.

Нагадаємо, фермери з Полтавщини готові забезпечити кавунами всю область.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар