«Пішов відтік переселенців з Полтави» — Біленький

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький під час неформального спілкування з журналістами розповів про ситуацію з вимушеними переселенцями.

poltavska-khvilia_xcwi/_SpnCqrng.jpeg
Фото ілюстративне
«Тенденція змінюється. Пішов відтік вимушених переселенців з Полтави у громади. Мені здають щоденні звіти за кількістю людей, які проживають у закладах. То люди, в першу чергу харків'яни, вже почали навідуватися додому, дивитися що там відбувається. Якась невелика частина вже повернулася».

Також Біленький наголосив на тому, що кількість переселенців за підрахунками міської влади різняться від інформації в обласній раді.

«З приводу перенасичення, перенаселення, цифри дуже різняться з міської інформації і з нашої. На першому етапі нам сказали з міста, що вони годують 50 тисяч людей на добу. Їх всього було 70 тисяч по області. А вони в день харчують 50 тисяч. Тобто цифри зовсім не співпадали. І зараз фактично, переселенців у області до 300 тисяч. Із них більша частина зареєстрована, менша частина — незареєстрована».

За словами голови обласної ради, відсутність точної інформації про кількість вимушених переселенців в області залежить ще й від того, що багато ВПО не реєструються у громадах області. Але, говорить, що в громадах вигадують як заохотити людей до реєстрації:

«Громади починають вигадувати «лайфхаки»: намагаються, щоб чоловіки, які приїхали з інших регіонів ставали на облік, брали участь у волонтерській діяльності та прибирали територію того населеного пункту, де вони проживають. У кожному закладі, який належить області, проживання та харчування для переселенців безкоштовне».

Раніше ми писали про те, що дві громади на Полтавщині відмовилися від отримання гуманітарної допомоги.


Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар