Побратими просять присвоїти Юліану Матвійчуку звання Героя України

Полтавець, військовий підрозділу SOLOVEY Ігор Скляр створив петицію щодо присвоєння Юліану Матвійчуку звання Героя України (посмертно).

poltavska-khvilia_xcwi/JtdUKnC4g.jpeg

Про це стало відомо з сайту електронних петицій.

Наразі петиція зібрала 400 голосів з 25 тисяч. На підписання залишилося 92 дні.

«Юліан врятував сотні життів вояків, знищив десятки одиниць ворожої техніки і безліч живої сили, виховав сотні дієвих українців, докорінно змінив обличчя Полтави і став зразком Українця Майбутнього» — йдеться на фейсбук-сторінці групи аеророзвідки SOLOVEY.

Автор петиції пише, що у липні 2022 року Матвійчук став співініціатором створення зведеного підрозділу аеророзвідки в батальйоні.

У вересні-листопаді 2022 року виконував бойові завдання на Харківщині з прикриття державного кордону.

У грудні 2022 року як аеророзвідник виконував бойові завдання на Сумщини.

У січні 2023 року виконував бойові завдання в районі Соледара.

З лютого 2023 року у складі батальйону почав працювати у районі Мар'їнки. Юліан став очима підрозділів 79 ОДШБ та 95 ОДШБ. Останнім виконаним завданням військового було коригування роботи важкої артилерії в районі Донецька.

«Юліан коригував не лише роботу різноманітних видів артилерії - від мінометів до хаймарсів. Але й рятував життя. У березні 2022 координував виведення з оточення взводу морської піхоти. Супроводжував з повітря медичну евакуацію командира батальйону однієї з бригад ЗСУ (ми не називатимемо деталей у публічній статті). Був очима маневрів наших військ», — йдеться в петиції.

Нагадаємо, що полтавця Юліана Матвійчука посмертно нагородили орденом «За мужність».

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар