Почому голос, брат? Хто і за скільки скуповував голоси на виборах у Карлівці

Програвати треба з гідністю. А от вигравати можна в будь-який спосіб. Стара як світ істина вчергове знайшла своє підтвердження на позачергових виборах депутатів до міськради Карлівської тергромади. 600 гривень за голос — так карлівчани оцінили майбутнє свого міста. Натомість сам процес учергове показав — рейтинг президентської партії безповоротно падає нижче плінтуса — місцеві осередки не здатні долати навіть мінімальний прохідний бар’єр.

Тервиборчком Карлівки досі не готовий оголосити результати виборів. На трьох дільницях продовжують перерахувувати голоси. Доволі висока для місцевих виборів явка (на вибори з'явились понад 44% мешканців громади) показала, що місцеві лідери громадської думки все ще здатні мобілізувати свій електорат. Але от методи обирали різні.

Голосуй-не голосуй... все одно переможуть гроші

Попередній підрахунок голосів демонструє, що політична та соціально-економічна криза продовжують маргіналізувати виборця. У той час, коли платіжка за комуналку та чек із магазину/аптеки більший за рівень заробітків, людям не до ідеології та високих матерій. Відтак, бачимо, що не колір прапора, програма чи людина на чолі партії стає визначальним у виборі людини. Натомість все вирішують гроші.

Як розповідали поза дільницями мешканці Карлівки, цьогоріч ціна голосу сягала 600 грн за одну чоловіко-галочку в бюлетені. За словами місцевих, які просять не публікувати їхніх фото, власну «сітку» розгорнула нова партія «Українці». Керівника місцевого осередку та власника партії спостерігачі «застукали» зі списками виборців на одній із дільниць. Через бездіяльність поліції, списки з місця події хутко зникли.

У Карлівці на виборах зареєстрували спробу підкупу

poltavska-khvilia_xcwi/WOJVrbFnR.jpeg
Кадр із відео спостерігача, з фіксацією списків виборців у так званих "сотників"

Фактично, як би прикро це не звучало, майже чверть карлівчан власноруч продала свою територіальну громаду щойноствореній дніпропетровській партії.

Кінець епохи ЗеКоманди

Те, що на виборах усе продається і все купується, не новина. Набагато цікавішими є загальнополітичні тенденції по країні. Кілька тижнів поспіль інформаційні агентства публікують результати різних соцопитувань, за якими і президент і команда Слуги народу в цілому стрімко втрачають політичні позиції.

Рейтинг Зеленського впав, а «Слуга народу» вже не лідер — опитування КМІС

Якщо до цифр у опитуваннях люди звикли ставитись із обережністю, то результати виборів свідчать самі за себе. Президентська партія не лише втратила фракцію в міській раді, але й заледве назбирала 1,5% голосів, пробивши при цьому моральну позначку падіння — займають третє місце з кінця.

Разом із зеленими без фракції в міськраді залишились і найбільші опоненти президента з Євросолідарності Порошенка. Втратили мандати також партії «Пропозиція» та «Рідне місто».

Зрештою до міської ради орієнтовно проходять 7 партій:

poltavska-khvilia_xcwi/yhq_3xF7g.jpeg
У трійці лідерів: "Українці" з Дніпра, "Батьківщина" та "Довіра"

Переформатування ради і важелів упливу

Основна мета перевиборів у міську раду Карлівки за замовчанням була у перезавантаженні політичних еліт. І якщо раніше депутатську більшість контролював клан аграріїв-латифундистів Кибки-Кобченка, то наразі, навіть маючи штики в Аграрній партії, ОПЗЖ та «За майбутнє», їм уже не вдасться створити коаліцію. Натомість якщо ексмеру Петру Світлику вдасться поновитись на посаді, він отримає «контрольний пакет акцій» в міській раді.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Політика"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар