Податки військових мають іти на снаряди, а не у громаду — що буде з ПДФО

На брифінгу з журналістами Дмитро Лунін розповів, що громади не дуже вправно використовують кошти, які надходять з податків (ПДФО) військовослужбовців. Влада прийняла рішення, що ці кошти будуть направлена на зарплати, виробництво снарядів та техніки.

poltavska-khvilia_xcwi/OYUofAZSR.jpeg
Фото: ГО «Український мілітарний центр»

За словами очільника області, мобілізація привела до того, що кількість військовослужбовців збільшилася, а з ними і надходження у громади з їх зарплат. Так, наприклад, якщо за вісім місяців 2021 року до обласного бюджету надійшло 28 мільйонів гривень, то за вісім місяців 2023 року ця сума сягнула у понад 2 млрд грн.

Тобто, «громади нічого не зробивши, отримали великі ПДФО до своєї громади».

Найбільші, такі як Полтавська, Миргородська чи Лубенська мають понад 50% невикористаних коштів. У той час, як Нехворощанська громада при нульовому ПДФО, що найшло у громаду, відправила на військових 14 млн грн, або Опішнянська отримала 28 мільйонів, а витратила 58 млн, Лохвицька з 5 млн надходжень, витратила 20 млн.

«Президент запропонував об'єднати державні й місцевих бюджети саме на допомогу військовим», — передає Лунін.

Для подолання цієї нерівномірності планують закласти в бюджет 33 млрд гривень.

Всіх коштів партнерів не можна використовувати на зарплати військовим, виробництво снарядів, техніки, яка в нас виробляється в країні. Тож треба посилювати відрахування на військо, щоб ПДФО кошти йшли сфокусовано на ЗСУ.

Те що залишиться у громадах, буде достатньо для розподілення по інших напрямках.

«Якщо ніхто не планує вкладати в бруківку, ремонт фонтанів, паркові зони, то коштів вистачить на соціальні напрямки й будівництво», — каже Лунін.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар